Chcete novou povídku...?
Hledám spoluadminku:)
Hodnotím blogy Klik:)     
Black List Klik:(

                  

Srpen 2009

J.K.R. a Robbie Coltrane přispívají charitě nakresleným obrázkem

31. srpna 2009 v 16:09 | MaRčIčInKa229
free image host free image host free image host
  • J.K. Rowlingová se rozhodla pomoci jedné charitativní organizaci, která shání finanční prostředky pro dívku Tilly Lockey, která v 15 měsících (roku 2007) kvůli meningokovému onemocnění přišla o ruce (od zápěstí po prsty) a prsty na nohou.
Dívence budou dávány umělé náhrady každý rok, protože neustále roste, dokud nedovrší 18-ti let. Letos jí jsou přibližně 3 roky.
Mimo J.K. Rowlingové se rozhodli pomoci také Robbie Coltrane a dalších víc než 100 celebrit. Nakreslili proto obrázky rukou, které se budou dražit v aukci.

Výstava kreslených obrázků od celebrit se koná 5. září v Centru pro Život, Newcatle.

Znamení Zla

28. srpna 2009 v 19:51 | MaRčIčInKa229
Znamení zla je vlastně chápáno dvěma spůsoby:

To první je v podstatě tetování, které mají Smrtijedi vytetované na předloktí. Pán zla ho používal tak, že když potřeboval všechny Smrtijedy u sebe, jednoduše se jednoho z nich dotkl. Znamení začne pálit a tím dá všem na vědomí, že se mají k němu okamžitě přemístit. Když ztrácel moc, znamení pomalu bledlo. Když nabýval na síle, znamení se zbarvovalo.


Druhý spůsob je obrazec na obloze tvořící lebku, ze které leze had. Smrtijedi ho používali, když někoho zavraždili. Nad jeho domem pak vyčarovali právě tohle znamení. Dá se vyčarovat celkem lehkým kouzlem: Morsmorde.
Harry se s ním poprvé setkal ve čtvrtém díle, kdy ho vyčaroval Barty Skrk junior na Mistrovství Světa ve Famfrpálu. Zajímavostí je, že bylo vyčarované právě Harryho hůlkou, Barty mu ji ukradl.

Rozhovor z Evannou

28. srpna 2009 v 19:40 | MaRčIčInKa229
Na Dánské premiéře Prince dvojí krve byl pořízen rozhovor s Evannou Lynch, která se rozpovídala o Twilight knihách:
  • Co si myslíte o Twilight knížkách?
    Evanna: Jsou dobré, ale nemyslím, že jsou tak fantastické jako Harry Potter. Nemyslím, že jsou super a v jednu chvíli jsem byla něco jako anti-fanoušek. Všichni říkají, že to je nový Harry Potter, ale já s tím nesouhlasím.
  • Také jsem četla Twilight, zkoušela jsem najít něco, co by mohlo být "nový Harry Potter", ale nedostala jsem se přes čtyřicet stran.
    Evanna: Ty nemáš ráda Twilight? Jsem ráda, že to slyším. Ty knihy na mě působí, jako by byly napsány teenagerkou. Má to samozřejmě nějaké kouzlo, ale nemůžu říct, že by to bylo fantastické. Vidělas film?
  • Ano. Rozumím, proč je to tak populární, ale já to prostě nemám ráda.
    Evanna: Haha. Je také unavující, jak Bella pořád mluví o tom, jak je Edward nádherný. Ale pojďme od toho.

zdroj:hpblog.blog.cz

J.K.Rowlingová nejlépe placený autor knih

26. srpna 2009 v 23:45 | MaRčIčInKa229
Stvořitelka Harry Pottera za minulý rok vydělala nejvíce peněz ze všech autorů. U Forbesu se zase jednou nudili, a tak tu máme nový žebříček těch nej(bohadších), tentokrát spisovatelů.
Není se co divit, že v čele je J.K.Row., neboť (zatím) posledního dílu o kouzelnickém učni za za loňský rok prodalo 44 mil. kusů (15 mil. za prvchních 24 hodin) + nějaký ten zisk z pátého filmového Pottera a to se musí někde projevit.
Celkem bylo prodáno už 400 milionů kopií v 67 jazicích a 5 filmových ztvárnění vydělalo po celém světě 4,5 miliard dolarů.

Rowlingová uvažovala o sebevraždě!

26. srpna 2009 v 23:43 | MaRčIčInKa229
Autorka příběhů o čarodějnickém učni Harrym Potterovi, Britka Joanne Kathleen Rowlingová, přiznala, že v minulosti přemýšlela o sebevraždě. Zabít se chtěla po rozpadu prvního manželství, kdy byla bez prostředků a sama se starala o malou dceru Jessiku.
Rowlingová (42), nyní jedna z nejbohatších žen planety, po odchodu od manžela žila s dítětem v malém bytě v Edinburghu. Neměla ani na nájem, na který si půjčila 600 liber (při dnešním výhodnějším kurzu asi 21 000 korun).
"Měla jsem skutečné myšlenky na sebevraždu, ne jen takové ty pocity, že se cítím mizerně. Padla jsem na dno," přiznala spisovatelka. "Ten, kdo mne donutil vyhledat pomoc, byla zřejmě moje dcera. Řekla jsem si, že to nemůže být správné vychovávat ji v takovém stavu," dodala.
S depresemi a potížemi se pak svěřila odborníkům. Následoval začátek psaní ságy o Potterovi, která byla od té doby přeložena do 64 světových jazyků a dočkala se i filmového zpracování.

nej Fotka BA

26. srpna 2009 v 23:40 | MaRčIčInKa229
Awojík lidi vydila jsem na internetu cool fotku Brumbálovy Armády a rozhodla jsem se jí sem dát at' jí tu máme vystavenou tak se pořádně podívejte a pa.

Bude se Emma vzávat?

26. srpna 2009 v 23:36 | MaRčIčInKa229
Emma Watson dostala nabídku sňatku! Je prý po uši zamilovaná do svého přítele, podnikatele Jaya Barrymorea.
Star Magazine tvrdí, že už dokonce dostala od něj nabídku na sňatek. "Zeptal se jí, zda si ho chce vzít za muže", prozradil přítel prominentního páru bulvární plátku.

Jay chce, aby uzavřeli manželství ještě předtím, než Emma odcestuje do USA kvůli studiu.
"Má strach, aby se na univerzitě nezamilovala do někoho jiného", prozradil přítel. Ale Emma se do sňatku příliš nemá, cítí se na sňatek mladá.
"Emma má Jaya opravdu rada a myslí si, že jejich vztah překoná i tu velkou dálku", pokračuje zdroj.

Emma z Přítelem Jayem Barrymorem

26. srpna 2009 v 23:34 | MaRčIčInKa229
normal_emma_watson_london_1908_281_29.jpg (83 KB)normal_emma_watson_london_1908_282_29.jpg (81 KB)normal_emma_watson_london_1908.jpg (79 KB)Awojík tady máte 3 mini fotičky z Emmyným přítelem Jayem Barrymorem který jí už dokonce požádal o ruku ale to je zas jiný příběh tady máte fotičky pa.

Rozhovor z Natalii

26. srpna 2009 v 23:28 | MaRčIčInKa229
V dalším rozhovoru pro Oxford Mail řekla Natalie, že neví jesltli bude v sedmém dílu druhé části úspěšné Potterovské série. Natalie řekla:"Jsem v šestém dílu a v sedmém v první části nevím jestli i v druhé ikdyž v knížce je tam toho hodně, ale né vždy se vše natáčí pro film. Dále také uvedla, že je to pro ní libůstka hrát čarodějku.
Natalie právě hraje v Othellu, které bude mít premiéru v úterý - na toto představení je již vyprodáno.

Natalia Tena

26. srpna 2009 v 23:27 | MaRčIčInKa229
Natalia Tena se narodila roku 1984. Je to britská herečka, její původ je ovšem v rodném Španělsku. Studovala na Bedales School v Hampshire, Anglie. V roce 2002 si zahrála v 'About a girl, a o tři roky později ve snímku Mrs. Henderson Presents. Postava Amy Emerson ze seriálu 'Doctors' sa taktéž stala známá jen díky Natalii. V roce 2007 si zahrála Nymfadoru Tonksovou v Harry Potter a Fénixův Řád.

Budu muset políbit Emmu

26. srpna 2009 v 23:23 | MaRčIčInKa229
Daniel Radcliffe se v novém rozhovoru zmínil, že bude muset políbit Emmu Watson v HP a Relikviích Smrti

Tato scéna, kdy se Harry a Hermiona budou líbat přijde ve chvíli, kdy se Ron bude snažit zníčit vietál - medailonek a uvidí přeludy (to víte jak to bylo ne? :D jak se vynořovali z toho medailonku.... x)
Je ještě příliš brzy na to, aby tuto scénu Dan potvrdil, protože nahrávat se začne až v únoru, takže to berze s rezervou!!!!

Dobrej rozhovor z Emmčou

26. srpna 2009 v 23:07 | MaRčIčInKa229
Během výletu do Francie kvůli módnímu týdnu firmy Chanel, poskytla Emma Watson novinářům ze Style.com rozhovor o svých zážitcích z módního týdne, ale také o svých plánech do budoucnosti.

Nejsladší osoba, kterou jsem v Paříži potkal, byla Emma Watson, 18i letá britská herečka, která právě podnikala svou první cestu za Pařížskou módou. ,,Byla jsem na módních přehlídkách už předtím, jako třeba na přehlídce od Chanelu v Londýně v prosinci," řekla mi. ,,Ale tohle je poprvé, co jsem byla na předhlídkách, jako je tato. Poprvé jsem byla na celém módním týdnu, a teď vám můžu říct, že je to báječně intenzivní."
Po návratu z Paříže plánuje výlet do East Coast, aby se poohlédla po univerzitách.

Rozhovor z Emmou zajímaví

26. srpna 2009 v 23:01 | MaRčIčInKa229
Pro pracující herečky je celkem zvláštní hlásit se na Univerzitu, ale ona je rozhodnutá to zkusit. Možná je to tím, že si není stoprocentně jistá, že chce být v budoucnu filmovou hvězdou. ,,Není ve mě ta spalující touha", připouští, ,,že bych měla hrát a je mi jedno co dělám. Dokud se neobjeví něco, co mě chytí tak jako role Hermiony - bylo to jako smrt nebo život - nechci znovu hrát." (př. - potterweb.cz)

,,Jsem mladá, takže stále experomentuji. Ale myslím, že [její styl] je docela britský a velmi individuální."

O parapazzi: ,,Oni si lehli na chodník [na její oslavě 18. narozenin] a vyfotili mě pod sukní. Teď jsem připravená oblékat si cyklistické kraťasy vždy, když budu vystupovat z auta."

Na začátku to vypadalo [mezi Hemrionou a Ronem], že jsou na cestěk tomu, konečně být spolu, ale Ron to samozřejmě zkazí. Takže ona žárlí, a nesnaží se ho dostat, a proto se pořád hádají."


Můj Dnešní Poslední Rozhovor z Danem

25. srpna 2009 v 21:23 | MaRčIčInKa229
Hele nejsi náhodou Harry Potter ?Při téhle otázce otočí Daniel Radcliffe oči v sloup.Kouzelníka hrál poprvé v jedenácti.Nyní,po pěti letech je v kině jeho čtvrtý díl "Harry Potter a Ohnivý pohár" a pátý se připravuje.Mluvili jsme s Danielem o trapných příhodách a prvním polibku před kamerou…
Danieli,ve filmu jdeš na ples.A to je důležité vybrat si vhodnou partnerku.Když popustíš uzdu své fantazii - koho bys rád pozval na nějaký romantický ples?

Právě jsem viděl film s Natalie Portmann a skoro jsem se zamiloval.Takže by to musela být ona.Nebo možná Scarlett Johansson.Ne,že bych se teď zbláznil,ale řekla jsi,že mám dát průchod své fantazii.Takže jsem to udělal.(smích)

Představ si,že bys měl romantické rande.Kam byste šli?
Samozřejmě,že do filmového studia.(smích)Ne,to byl jen vtip.Asi bych šel tam, kam chodí všichni - do kavárny nebo do kina.Samozřejmě,že ne na film o Harrym Potterovi.To by bylo dost ujetý.
Jak je to u tebe s tancováním?Stejně jako ve filmu - hodně nepříjemný ?
Ta taneční scéna ve filmu byla to nejtrapnější,co jsem kdy dělal. Jsem v tomhle směru naprostý ňouma.Naštěstí byla moje partnerka trochu bláznivá.Takže se při tom bavila a kameraman mě bral ohleduplně jen od pasu výš.Přesto jsem se fakt snažil,protože jsem nechtěl zklamat rodiče.Oba jsou to skvělí tanečníci a tak jim to jako jejich syn přece nesmím pokazit.
Když jsme právě u trapných chvilek,co první Harryho polibek?
Já nevím,kdo tenhle drb rozšířil!Polibek přijde až v pátém dílu!Ale kdyby to bylo jen na mě,ne bych neřekl!(úsměv)
Zpátky do normálního života.Jak to u tebe vypadá s láskou?
Měl jsem přítelkyni,ale momentálně jsem zase sólo.Jsem prostě smutný singláč…(smích)
Řekni upřímně,není to divné vyrůstat před očima veřejnosti?
Někdy možná,ale čím jsem starší,tím je snazší Harryho hrát.Problémy,které má s dospíváním,znám momentálně z vlastní zkušenosti.
Jak dlouho chceš Harryho ještě hrát ?
Teď natáčím pátý díl.Práce začaly v únoru.Až ho dotočíme,tak se uvidí.
Jako "hlavní postava" máš při natáčení určitě velkou moc,nebo snad ne?
No jasně,denně se nechávám na natáčení vozit drahým sporťákem a pak celý den nosit na trůně…(smích)Ne,teď vážně.Myslím si,že mám velkou zodpovědnost,aby ty filmy byly takové,jaké si je fanoušci přejí…

Rozhovor z Danem

25. srpna 2009 v 20:36 | MaRčIčInKa229
"Potřebuji hodně pracovat mezi nynějškem a koncem série HP, abych lidem dokázal že zvládnu víc než jen hrát Harryho. To je právě to, proč se neustále dívám po nějakých scénářích, proč budu pracovat na dvou projektech mezi HP5 a HP6…. Neberu nějaké specifické role, protože jsou odlišné od Harryho Pottera. Mohu posoudit co je to za roli a s kým budu pracovat. Filmy, ve kterých budu hrát jsou velmi rozdílné od HP a to je v jistém ohledu dobře, vážně.
Harry Potter je velmi náročná část a opravdu vyzývavá. Nemyslím tím, že by to bylo něco lehkého, protože to tak není....
Objevím se v divadelní hře Equus a ve filmu My Boy Jack, který se odehrává v 1.světové válce. Je to příběh o Rudyardu Kiplingovi a jeho synovi. A také jsem hrál v December Boys - doufám, že po všech těchto projektech mě začnou lidé vidět v trochu jiném světle," řekl Dan.
potterweb

Asi už 100 rozhovorů z Danem

25. srpna 2009 v 20:36 | MaRčIčInKa229
Stránka GeekMonthly.com získala nový rozhovor s Danielem Radcliffem (Harry Potter).
Dan v článku mluví o své kariéře mimo filmy o Harry Potterovi...


Dan říká:
Potřebuji tolik práce mezi koncem série a následnými dozvuky série, kolik můžu, abych lidem dokázal, že na to mám. To proto se neustále sháním po scénářích a věcech, co bych mohl dělat. To je také důvod, proč mezi Harry Potterem 5 a 6 jsem zaneprázdněn dvěma dalšíma rolema. Cítím potřebu říct lidem, že mám na víc, než jen na Harryho Pottera. Říkalo se, že neberu role, které jsou úplně odlišné od Harryho Pottera. U každé role musíte zvážit, o jakou úlohu se vlastně jedná a s kým budete spolupracovat. Prostě to je tak, že filmy, kde jsem hrál, se od Harryho Pottera liší a je to hezký bonus, vážně. Musím uznat, že role Harryho Pottera je velmi náročná role a odvážná, opravdu. Nechci, aby to znělo, že hrát Harryhy je jednoduché, protože to tak není. A doufám, že projekty jako Equus nebo My Boy Jack (vyprávějící o synu Rudyarda Kiplinga za 1. světové války), nebo December Boys, které jsem natočil loni - doufám, že po něch mě lidé uvidí i v jiném světle.

Rozhovor z Daniellem Radclifem docela starý

25. srpna 2009 v 20:32 | MaRčIčInKa229
V japonském časopise Myojo je nový článek, fotky a rozhovor s představitelem hlavní role Harryho Pottera Danielem Radcliffem. V něm Dan mluvil o spolupráci s režiérem Davidem Yatesem a o vztahu s postavou Garyho Oldmana, tedy se Siriusem Blackem...


"Mluvil jsem o hraní s Davidem Yatesem. Hlavním cílem bylo ukázat změnu Harryho pocitů, která je v knize patrná. Ačkoli to byla dosti náročná práce, povedlo se mi nakonec vytvořit vlastní postavu. Bylo to poprvé, kdy jsem hodně vycházel ze scénáře. Předtím než scénárista začal psát, prodiskutovali jsme, čí vztahy jsou nejdůležitjší. David souhlasil s mým názorem, že bychom se měli soustředit především na vztah Harryho se Siriusem. Protože Sirius je pro Harryho důležitou osobou a je také spojená se závěrečnou scénou."


Jak jinak než další Rozhovor z Danem

25. srpna 2009 v 20:31 | MaRčIčInKa229
Jaké je natáčení pátého filmu?
Je výborné. David, režisér, je úchvatný. Myslím, že natáčí doposud nejlepší film. Podle rozpětí si myslím, že předstihne i čtvrtý film.

Takže, jak se ti tentokrát líbí tvá postava?
Je nazlobenější a to je super. David je naprosto skvělý režisér. Způsob, jakým mě dostává do role Harryho, je fantastický. Bylo to pro mě ohromné potěšení pracovat s ním a bylo to výborné. Myslím, že Harry tentokrát, že je rozzlobený a má na to každopádně právo. A taky, on... vlastně.... myslím, že je taky docela křehký. Letos je velmi zranitelný, což se dobře hraje. Opravdu jsem si to užíval. Zjistil jsem, že část toho je vlastně zábavná. Je zajímavější to hrát.

Víte, teď tu máte všechny tyhle typické superhrdiny a já si myslím... jsou výborní a zábavní... ale myslím si, že ti nejlepší mají nějakou "vadu". To se mi právě líbí na Batmanovi. Taky je v některých směrech tak slabý. Myslím, že proto jsou tak dobří, to samé se Spidermanem. Superman je... no... když jsem četl komiksy, nikdy nebyl Superman mým oblíbencem. Byl tak perfektní.

Jak si myslíš, že Harry zvládá všechny ty tragédie, se kterými se v tomto filmu musí vyrovnat?
Obecně si myslím, že to moc nezvládá, ale co na něm obdivuji je, jak s tím bojuje sám. Svými problémy nezpůsobuje problémy ostatním. Prostě se snaží vypořádat se s tím sám. Jedinou osobou, které se opravdu, skutečně svěřuje, je Sirius. Obvykle je to Brumbál, ale Brumbál je letos daleko, což taky přidává na Harryho frustraci.

Natáčeli jste už tvoje rozzuřené, rozhněvané scény?
Ne...ne, je tu jedna scéna, kde...kde se láme spousta věcí. Je velmi... s trochou štěstí by mohla být velmi, velmi silná. Bude to scéna v Brumbálově pracovně, kde mluví o Siriusovi a o tom, jak je Brumbál nepřímo zodpovědný za Siriusovu smrt. Natáčet ji budeme příští pondělí. A moc se na ni těším. Myslím, že je to jedna z nejsilnějších scén v knize a těším se, až ji budu hrát. A taky, je to zápletka, která musí být vysvětlena, musíte vědět, co se stalo. Ani to moc není scéna o emocích.

Dosud nejzajímavější natočené scény...?
Myslím, že jakákoli s Umbridgeovou. Jsou výborné, protože Imelda Staunton je prostě skvělá. Je absolutně perfektní. Nejenže je vynikající herečka, je taky milá a okouzlující osoba, se kterou je zábava a která je i laskavá a velkorysá. Když s ní natáčíte, hodně vám pomáhá. Radí vám a povzbuzuje vás. Ona a Gary Oldman jsou moji nejoblíbenější lidé, se kterými jsem kdy pracoval.


Ach jo a další cool rozhovor z Daniellem Radcliffem

25. srpna 2009 v 20:30 | MaRčIčInKa229
Nizozemský magazín Kampionenobsahuje i nový rozhovor s představitelem Harryho Pottera, Danielem Radcliffem. V rozhovoru Dan mluvil o životě v Londýně, kam rád chodí o víkendech, oFénixově řádua mnohém dalším....

Je v Londýně nějaká extra zábava, když je člověk mladý?
Londýn je báječný, když jste mladý! Zbožňuju všelijaké druhy muziky a v tomto ohledu je Londýn vynikajícím místem. Je zde také neuvěřitelné množství obchodů se zaměřením na hudbu. Můj oblíbený se jmenuje Fopp Record, hudební řetězec. Vždy tu mají to, co hledám. Další věc, která je na Londýně příjemná, je, že zde můžete jíst opravdu všechno, na co máte chuť. Nejsem velký jedlík - moje mamka by si to ale přála naopak - ale miluju pizzy a tapas a takovýhle druh jídla. A samozřejmě také anglické klasické fish and chips, ale také indickou a japonskou kuchyň. A tohle všechno v Londýně můžete najít a vždy docela blízko.

Co se ti na Londýně líbí?
Londýn je to nejfantastičtější město, které znám! Na druhém místě mám Newcastle. Strávil jsem tam 4 týdny, když jsme tu natáčeli první dva filmy o Harry Potterovi. Byl jsem tehdy sice malý, 11 nebo 12 mi mohlo být, ale pamatuji si Newcastle jako menší Londýn se stejnou vzrušující a pulzující atmosférou. A co dělá Londýn tak neobvyklým? Mám pocit, že když bydlíte v Londýně, bydlíte přesně tam, kde se odehrávají všechny důležité události. Nevím, jestli je to úplně pravda, ale k mnoha historickým událostem došlo právě zde. Navíc, celý život žiji zde v Londýně, takže i tím je pro mě speciální.

Co bys mladým lidem doporučil, aby v Londýně navštívili?
Muzea, hlavně když jste mladý! Většina lidí v mém věku muzea moc nemusí, ale tady v Londýně jsou muzea úžasná a rozhodně ne nudná! My Angličané nejsme možná tolik dobří ve fotbale, ale máme opravdu pěkná muzea. Když mi bylo 10 let, navštívil jsem poprvé Natural History Museum. Měli jsme premiéru nebo propagační akci k prvnímu filmu, už si to přesně nepamatuji, ale za to si dobře vybavuji, jak jsme v tomto muzeu strávili pěkný čas okukováním ohromných dinosauřích koster. Bylo jich tu tolik, fantastické! Mnoho dětí, když jsou malé, projde jakousi "dinofází", ale já osobně si myslím, že u mě nikdy neskončí.

Kam rád vyrážíš na víkendy?
Třeba na hudební festivaly. Jako například Reading festival, který se každoročně koná v srpnu mimo Londýn. Je to vlastně jeden z nejslavnějších hudebních festivalů na světě. Miluju také fotbal, dříve jsem i o víkendech hodně na fotbalová utkání chodil, ale teď už nemám tolik času, bohužel! Ale vždy se nějaký ten fotbalový zápas v neděli v Londýně najde. Stadion Wembley se právě opravuje, což trvá už staletí, a pokaždé přijdou s novým prohlášením, že už je oprava skoro dokončena. My Angličané máme dobrá muzea, to samé se ale nedá říct o fotbalových stadionech…

Už jsi také natáčel v Londýně, je to tak? Kde se ti natáčelo nejlépe?
Vlastně jsme natáčeli jen v londýnské ZOO pro scénu v první knize, když Harry zjistí, že může mluvit s hady. To bylo fakt hustý! Ten had, který s Harrym promlouval, nebyl skutečný, ale ti ostatní, ti už opravdoví byli. Byl jsem také přímo vedle krokodýla. Dále jsme dost natáčeli v Oxfordu, ale to je mimo Londýn. Bylo to skvělé, stáli jsme na místech, která byla tisíc nebo více let stará. To je Londýně taky hezké: je zde hodně starých, historických budov.

Právě jste dokončili natáčení Fénixova řádu. Liší se tento film nějak od těch ostatních?
Tento film je, jak bych to řekl, zasmušilejší, temnější, záhadnější… dospělejší možná. Ale je stejný jako kniha. Nový režisér, David Yates, je vážně výborný. Podle mého názoru je to zatím nejlepší film, kvůli němu, v každém případě nejpřekvapivější. Vážně ho musíte vidět!

Zemřeš, jako Harry, v posledním filmu?
Nevím. Vážně, nevím! J. K. Rowlingová určitě naznačila, že by to tak mohlo dopadnout. Určitě Harry zemře současně s Voldemortem, podle toho, co říká věštba.

Koho bys vzal na projížďku po Londýně?
Emmu a Ruperta. Jsme skutečně dobrými přáteli. Naštěstí, protože spolu trávíme hodně času, natáčíme okolo 11 měsíců v roce! Ale užíváme si to. Možná bych si jen přál, aby mě Rupert stále neporážel v ping pongu! Ale Emma a Rupert žijí pěkně daleko od Londýna, takže je tu nevidím zas tak často, jak bych chtěl.


Asi už padesátý rozhovor z Danem

25. srpna 2009 v 20:28 | MaRčIčInKa229
Nestalo se pro vás natáčení Harryho Pottera po čtyřech filmech už rutinou?"Právě naopak, pořád je to strašně vzrušující! Vždyť požadavky na mě jsou film od filmu větší, a tak zaručeně nehrozí, že by se ze mě mohl stát nafoukanec..."
Jak to tipujete: Nechá autorka J.K. Rowling Harryho nakonec zemřít?
"Je to možné. Myslím si, že když to bude zpracované dostatečně citlivě, mohla by být Harryho smrt docela pěknou a definitivní tečkou za celým příběhem. Pokud totiž zůstane naživu, budou se určitě fanoušci dožadovat dalších knih."

Neznamenala by ale Harryho smrt i konec určité části vás, vaší osobnosti?
"Néééé, určitě ne! Určitě bych byl smutný, protože by se tím uzavřela určitá etapa mého života. Ale na druhou stranu bych se potom mohl těšit na hodně věcí, které se v mém životě ještě stanou."

Naučil jste se od spisovatelky J. K. Rowling něco pro život?
"Myslím si, že všichni, kdo Harryho Pottera četli nebo ho viděli ve filmové podobě, se od něho naučili, že člověk musí zůstat silný za všech okolností. A že se musí držet svých vlastních hodnot. To je podle mě hlavní poselství jejích knížek."

Proč se jednoduše po skončení potterovských filmů neusadíte a nezačnete vychutnávat život bez práce?
"Vyloučeno! Jsem strašně namotivovaný člověk a rozhodně se budu dál věnovat herectví. Doufám, že v budoucnu budu schopen i režírovat."

Anonymitu jste ztratil už v dětství. Můžete si jít v klidu nakoupit, aniž by vás hned obklopily desítky ječících fanynek?
"Nemám s tím problém. Většinou nosím klobouk, a když je hezky a slunečno, tak také sluneční brýle. Takže mě nikdo nepozná."

Stýkáte se se svými hereckými kolegy Emmou Watson a Rupertem Grintem i soukromě?
"Jen to ne! Jsme dobří přátelé, ale při natáčení spolu trávíme opravdu hodně času. To celkem stačí..."

Proč je vaším velkým vzorem Sid Vicious, punkový zpěvák, který zemřel na předávkování heroinem?
"Sid byl prostě cool, protože si nikdy nedělal nic z toho, co si o něm lidi mysleli. O to se také snažím. Lidi o mně mohou psát nebo říkat cokoliv... a mně je to úplně fuk!"

Co byste řekl kámošovi, který by si chtěl stáhnout z internetu nelegální kopii Harryho Pottera?
"No, je to jaksi neseriózní. Ale určitě bych ho kvůli tomu nemohl kritizovat, protože dokonce i lidé z filmového štábu si Harryho Pottera, ale i další filmy, horlivě stahovali..."

Zanedlouho oslavíte osmnáctiny, budete plnoletý. Co jste si předsevzal udělat po tomto významném dni?
"Možná si koupím dům a odstěhuji se od rodičů. Ale to si musím ještě pořádně promyslet..."

blesk

Další Dobrý Rozhovor z Danielem

25. srpna 2009 v 20:26 | MaRčIčInKa229
"Dokonce už když jsem byl velmi mladý a předtím než se stalo tohle všechno, jsem měl odpor k tomu, jak lidé ukazovali své bohatství," říká Dan. "Nikdy jsem nerozuměl lidem, co sbírají auta. Vždycky jsem si myslel, že je to k ničemu. Není to pěkné, není to ani kreativní. Jenom tím ukazujete kolik peněz máte."
Dále Dan pokračuje, že už na začátku své potterovské kariéry řekl svým přátelům: "Kdybych někdy začal být nafoukaný, dejte mi facku." Představitel Harryho Pottera má pro tuhle skromnost své důvody. Když byl mladší, často zaslechl své rodiče, jak diskutují o tom, čemu říká "všichni tihle arogantní herci", a pamatuje si, jak tehdy přemýšlel: "Proč bys měl chtít být jako oni?"

Krat'oučký rozhovor z Danem

25. srpna 2009 v 20:23 | MaRčIčInKa229
danny.jpg
"Radcliffe působí jako okouzlující kombinace mladého muže pevně stojícího na zemi a uhlazeného profesionálního herce. Zřejmě je horlivý neustále očišťovat svůj talent při hovoru o jeho technce, když mluví se srozumitelností dvakrát staršího člověka, ale rychle přihazuje vtípek nebo varování, až je na pokraji snobství."


Dlouhý rozhovor z Danem

25. srpna 2009 v 20:21 | MaRčIčInKa229
Daniel Radcliffe je světově proslaven rolí Harryho Pottera, stejně jako nedávným účinkováním ve hře Equus. Nyní se objevil ale i v další roli sirotka, a to v dramatuDecember Boys.V následujícím rozhovoru Dan mluvil o tom, proč si film vybral, o natáčení, o romantických scénách, o rozdílech mezi nízko- a vysokorozpočtovým filmem a mnohém dalším...Na podzim se dočkáme dalšího tvého filmu...

Ano a jsem tím (December Boys) velmi nadšen. Je to tak zřetelně neuvěřitelně odlišné od Harryho Pottera. Je to prostě něco úplně nového. Nedávno jsem viděl nahrubo sestříhaný film, ještě to není dokončené a potřebuje to ještě dopilovat, což se doufám děje (smích) a jsem si jistý, že to bude vynikající... doufám, no. Strašně se těším, až uvidím dokončenou verzi, protože jsem si natáčení vážně užil.

Chci, aby se to líbilo nejen mně, ale i celému štábu, který se při natáčení pěkně zapotil, protože bylo svým způsobem velice obtížné natáčet. Víte, chci, aby se to líbilo každému, kdo na tom pracoval. Jsou to vlastně ti tři další kluci, byli prostě nejlepší. Byl jsem jimi úplně nadšen a doufám, že to platí i obráceně. Všichni byli jednoduše úžasní malí herci. Nechci, aby to znělo povýšeně, ale jsou. Myslím tím, jsou to dvanáctiletí a třináctiletí kluci, kteří vypadají na devět... a jsou neuvěřitelně zdatní. Bylo to skutečně dojemné.

Dostává se k tobě hodně scénářů, podle čeho si vybíráš?

Víte, přibližně dostanete... řekněme 50 scénářů a když je mezi nimi jeden dobrý, je to skvělé. Když je mezi nimi jeden, který je skvělý, vyhráli jste... a tak to děláme. Scénář pro December Boys byl absolutně senzační. Přečetl jsem si scénář a zamiloval jsem si ho. A pak... setkat se v Londýně s režisérem, chlapem jménem Rod Hardy, který natočil spoustu věcí pro americkou televizi.

Tímto projektem byl posedlý asi už 12 let. Už dlouho se pokoušel ho zrealizovat. Po setkání s ním se mi to jen potvrdilo, protože jsme měli podobnou vizi filmu jako celku a mé postavy Mapse. Od té chvíle jsem na tom vážně chtěl pracovat. Plánovali jsme, že bych v něčem mezi Harry Potterem čtyřkou a pětkou hrál, a December Boys přišli v pravý čas. Bylo to krásně napsané, takže...- jo, to byl ten důvod.

O čem film je?

Vypráví to o čtyřech chlapcích v katolickém sirotčinci v australském vnitrozemí. Je to zasazeno do 60. let minulého století, ale hodně lidí by tipovalo i 50. léta, protože ti chlapci byli tolik oddělení od hlavního světa tím, že žili ve vnitrozemí a ještě navíc v sirotčinci.

Oblečení, které nosí, je z 50. let a je všechno obnošené. Takže je to o těchto čtyřech chlapcích v tomto sirotčinci a nějaký dárce dá tomuto sirotčinci nějaké peníze. V tu dobu mají všichni kluci povoleno jít se podívat na pobřeží, protože všichni mají... když jste v sirotčinci, pokud nevědí, kdy jste se narodili, prostě vám měsíc narození určí a tito hoši se všichni narodili v prosinci (December), proto December Boys.

V den svých narozenin můžou jít na pobřeží. Nikdy předtím moře neviděli, strávili celý život ve vnitrozemí, takže je to pro ně docela úžasný okamžik, když poznají, jak vypadá moře a jak chutná mořská voda... takový druh senzace. Tolik věcí, co my bereme jako samozřejmost, je pro ně neuvěřitelných.

Zatímco jsou na pláži, všichni mají svůj vlastní příběh, který je na konci filmu změní. Každý se o druhém něco dozví, naučí se něco o své situaci a naučí se něco o světě... naučí se toho o světě dost. To je to, co dělá film tak jedinečný (pro mě).

Je to skutečný příběh o dospívání. Podobný byl třeba film Stand By Me. Zatímco December Boys bude klasický film (jako Stand By Me), na který se nezapomene. Myslím, že Stand By Me je podobný film vyprávějící o čtyřech chlapcích, kteří jsou na prahu dospělosti.

Pro zajímavost, čím prochází tvoje postava, jaký je její příběh?

Podstatné je, že když se do sirotčince dostanete někdy v 16 17, víte, že v 18 vás odsud vykopnou a vy se musíte spolehnout sám na sebe. Takže, moje postava, která je starší než ostatní tři kluci, se tohoto okamžiku opravdu obává. Stále mu to leží v hlavě.

Pak je tu taky fakt, že ti tři hoši si u sebe vyvinou obdiv k jistému muži, Fearlessovi. To je ten chlap, který žije tam, co oni. Má motorku a je to frajer. A Maps, který na ně vždycky dohlížel, se najednou cítí tak nějak opuštěný.

Pak se Maps zblázní do jedné holky, kterou potká a mají spolu vztah. Na jednu stranu je Maps vážně docela naivní. Na druhou stranu je vytrvalý, ale zas právě naivní a prosťáček. S dívkama nemá žádné zkušenosti. Má vztah, na který není připraven. Nakonec za to zaplatí pořádně zaplatí. Je to docela smutné, řekl bych. Mapsův příběh, myslím, je velice silný.

Další věc je, že chlapci objeví pár, Fearless a Teresa, který vypadá, že by adoptoval jednoho ze tří mladších chlapců. Vypukne mezi nimi vlastně taková soutěž o to, kdo bude mít náhradní rodinu. Mapsovi je jasné, že on adoptován nebude, protože je už starší, nikdy starší děti neadoptují a to je právě to dilema, kterým si prochází, předpokládám.

Jaké to bylo - první romantická scéna?

Bylo to velmi divné... Naštěstí Teresa Palmer, která hraje mou dívku, už předtím líbací scény a tak natáčela, takže byla v pohodě a říkala "ne ne, není proč se bát".

Bylo to docela o nervy. Je to velice divné, ale ve skutečnosti o tom moc nepřemýšlíte. Postupně se z toho stane scéna jako každá druhá. Je to jako... vejdete a políbíte... ale tohle je podivný polibek. Liší se to prostě, není to jako když někomu dáte pusu doopravdy, protože jednoduše... protože se každý dívá a je to docela věda.

Stojíte s hlavami asi centimetr od sebe a pak kameraman řekne: "Můžeš dát hlavu trochu doleva." Vážně věda, než vás naštelují do té správné pozice. Rozhodně to není tak vzrušující nebo romantické jako ve skutečném životě, jak byste mohli očekávat. Prostě se do toho musíte dostat a uděláte to... a bylo to nakonec sranda. Já a Teresa jsme vlastně skončili tak nějak hystericky. Prostě jsme se začli smát.

Nejtěžší část role?

Rozdíl mezi Mapsem a Harrym je značný. Jsou to velmi odlišné postavy. Zatímco Harry často nosí své srdce na dlani a je docela otevřený - to není zrovna to nejlepší s ohledem na jeho emoce - Maps je velmi, velmi zdrženlivá postava.

Nerad mluví o svých pocitech, je samostatný. Chce se starat o ostatní tři kluky. Nakonec, jsou to tito tři chlapci, o které se stará a na které se zaměří, dohlíží na ně, vyhlédne si je v sirotčinci a zastaví, aby je kdokoli šikanoval.

Pak do jeho života vstoupí tato dívka a on se začne starat o ní. Je velmi složité hrát tu změnu někoho, kdo je velmi uzavřený a který pak náhle najde někoho, komu se chce otevřít. Chce si s ní povídat, chce se o ní starat. Těžká věc přejít z uzavřenosti k otevřenosti.

A práce s ostatními herci...

Hraje zde australský herec, jmenuje se Jack Thompson, který je prostě australská špička. Když komukoli v Austrálii řeknete jeho jméno, hned bude vědět, o kom mluvíte. Hrál ve významných australských filmech a byl přítel Boba Dylena a spousty dalších významných osobností.

Měl jsem tu příležitost s ním ve filmu hrát a on byl fakt fantastický, fantastický muž. Jsem zoufalý z toho, že jsem součástí Harryho Pottera, filmu, ke kterému se on nemůže dostat a já s ním tak nemůžu už spolupracovat. Je to skutečné privilegium s ním hrát, protože on je tak úžasný herec. Je to skvělý chlap. Vyprávěl nám úžasné historky z jeho mládí. Za svůj život udělal spoustu významných věcí. Skvělý muž.

Konec natáčení...

Končili jsme asi ve 4 ráno na Štědrý den. Byl to dlouhý, dlouhý den, ale skvělý. Ten den jsme natáčeli asi 12, 13 hodin, protože zbývala ještě jedna scéna, kterou jsme nedokončili a která musela být poslední den natočená. Bylo to pěkně hektické.

Byl to zrovna den, kdy jsem natáčel onu líbací scénu a celou hlavní dějovou linii s Teresou Palmer coby Lucy. Museli jsme většinu z této linie natočit ten den, takže to dalo docela zabrat, ale zvládli jsme to. Skončili jsme a já pak měl asi 2 týdny volno. Potom jsem se opět vrátil k Harry Potterovi. Bylo to náročné.

Nízkorozpočtové filmy versus vysokorozpočtové produkce...

Je zde mnohem míň lidí na place... mnohem menší štáb. Je to intenzivnější. V Harry Potterovi když nestíháte o den, není problém, ale ne tak u December Boys. Nemáte více času - máte 6 týdnů na to, abyste to natočili. Zvládli jsme to, ale jen tak tak. Bylo to vážně, vážně těšné, ale pár věcí jsme nestihli.

Je to mnohem intenzivnější - musíte být připraveni zvládnout více než jednu věc. V Harry Potterovi natočíte, když máte štěstí, 1 scénu denně, v December Boys jich musíte udělat 5 nebo 6. V Harry Potterovi může scéna zabrat 3 dny, takže se naučíte třeba jen jednu větu. V December Boys se musíte naučit text pro 5 scén, někdy taky mění sled, v jakém je natáčíte (scény), takže opravdu musíte být ve střehu.

Odlišná zkušenost taky byla, že během natáčení jsem se staral o ostatní chlapce. Leeovi je 13 a už se o sebe dokáže postarat, ale Chris a James... Myslím, James - měl jsem vážně pro něj slabost... Nejmenší a měl ten největší sklon k nehodám. Nemyslím to tak, že je malý chlapec. Všichni jsou to velice inteligentní děti, vážně bystří.

Ty Jamesovy nehody jsou opravdu úsměvné. Během jedné scény si zlomil palec. Já na něj: ,,Jamesi, běžíš po písku... není tu žádný kámen... jak se ti to stalo?" Byl opravdu roztomilý a tak trochu jsem se o něj staral.

Bude to hrozné, až se vrátím, abych to publikoval (film), protože vím, že všichni vyrostou, už teď mě přerůstají. Lee možná ne, je docela malého vzrůstu, ale ti dva zbylí budou časem vyšší než já, až se vrátím. Doufám, že ne (směje se).

Líbí se mi rychlé natáčení. Shledal jsem, že je víc vzrušující a je to i tak trochu adranalin. To je právě u Harryho Pottera... někdy, když se natáčí hodně scén s digitálními efekty, trvá to déle. Ale tenhle (Fénixův řád) je rychlejší a je fakt dobrý.


Rozhovor z Danielem

25. srpna 2009 v 20:19 | MaRčIčInKa229
Ze slovenského časopisu Kamarát...:-)


Rozhovor z Emmou Watson(kratší)

25. srpna 2009 v 20:16 | MaRčIčInKa229
Emma Watson (Hermiona) poskytla rozhovor francouzskému časopisu "Belgian Ciné Télé Revue", který se, samozřejmě, točil kolem HP5.

Fénixův řád je mnohem temnější film. Cítila jsi to ve scénách?
Em: Jo, zápletky jsou stále temnější a více sužující než v ostatních HP filmech. Ale hodně z té hloubky a temnoty je práce režiséra Davida Yatese. Je velmi emotivní a detailný.

Myslíš si, že HP filmy mají vliv na teenagerské období? Necítila jsi někdy, že promrháváš nejlepší roky života?
Em: Ano i ne. Nejsem tak svobodná, jak mnozí mí vrstevníci. Nemůžu dělat, co se mi zachce. Ať se mi to líbí nebo ne, jsem stále pod dohledem novinářů, a to i ve škole. Měla bych být opatrná, ale nestěžuju si. Po tom všem je to možná dobré.

Chtěla jsi se někdy vzdát své role?
Em: Jo, hodněkrát. Někdy mě z toho až bolela hlava. Filmování trvá strašně dlouho a byla jsem zvědavá, jestli ta snaha nebyla zbytečnou obětí mého času s mojí rodinou.


A dlaší Rozhovor z Rupertem

25. srpna 2009 v 20:07 | MaRčIčInKa229
Když jsem Rupertovi volal, slavil zrovna se svými rodiči doma v Hertfordshire, Anglie své 18. narozeniny.
"Zítra toho v plánu moc nemám," řekl mi oslavenec Rupert, "budu pracovat. Stále děláme na Fénixově řádu," což je další pokračování filmů, vysvětlil.
"Kvůli všem těm speciálním efektům natáčení každého dílu zabere od osmi do dvanácti měsíců. Tenhle dokončíme v říjnu, ale nevyjde dřív než v červenci 2007."Předpokládám, že s Danielem Radcliffeem, hraje Harryho, si rozumí. "Už jsme dobrými kamarády pět nebo šest let, trávíme spolu skoro každý den,"řekl, "Na natáční spolu vychází všichni dobře."

Nejnovější počin Ruperta je nyní film pro dospívající, "Driving Lessons". V něm hraje po boku dvou hereček s velkým H: Laurou Linney a Julií Walters - ta hraje i ve filmech o Harry Potterovi, jeho matku, paní Weasleyovou. Linney představuje jeho přísnou, pedantskou matku, a Julie ekcentrickou bývalou herečku, která zvítězí nad stydlivým, intelektuálským Rupertem a přijede s ním na Edinburghský festival - dokonce bez řidičáku.

A umí řídit sám Rupert? "No, zvrtlo se to,"odpověděl mi se silným přízvukem Hertfordshire, "Neudělal jsem testy asi tak před dvěma týdny, tak mi řekli, ať ještě cvičím a zkusím to později ještě jednou. Už mám auto, Mini Coopera. Ale přemýšlím, že si koupím nějaké americké, až si udělám řidičák. Třeba Chevy pickup."

Do té doby se těší na další výlet do Ameriky kvůli Potterovi. "Líbí se mi New York a Los Angeles,"řekl, ale pak dodal, že ještě nebyl v Texasu, Midwestu nebo tak, takže nemůže porovnávat.

Poznámka pro producenty: Příště pusťe Ruperta i do zbytku Států, jen mu nedovolte řídit, dokud nebude mít řidičák.
Něco málo k Rupertovi...
Rupert Grint je nejstarší z pěti dětí a podotkl, že bude "muset přemýšlet" o nějakém vlastním bydlení.
Také se říká, že Rupert je "asi světově nejznámější zrzek". A tak jsem se musel zeptat, jsou jeho vlasy skutečně zrzavé?
"Jo, jsou vážně zrzavé," potvrzuje herec. "V jiném filmu, Thunderpants, jsem měl vlasy naondulované a tak, ale stále zrzavé:"

Osobní:
Narozen 24. srpna 1988 v Harlow, Anglii. Svobodný.

Proč ho znáte:
Hraje nemotorného, ale laskavého mladého čaroděje Rona Weasleyho (Harryho nejlepšího kamaráda) v populární filmové sérii o Harry Potterovi.

Co nevíte:
"Jsem známý tím, že ztrácím věci, hlavně můj mobil - který, jak se zdá, rád nechávám na golfovém hřišti."

ROZHOVOR!!!

Měl jsi v dětství nějakou přezdívku?
Někteří mi přezdívali Ginge (něco jako Zrzek), ale to nevydrželo. Můj pradědeček mi říkal Copper Knob (něco jako Měděný knoflík).

Jaká je tvá oblíbená písnička?
Pravděpodobně pizza Hawaii, protože vás skutečně zasytí a je jednoduché ji připravit nebo ohřát. Nebo, když jsem vážně líný, mohu si jednu objednat domů.

Máš nějaký oblíbený vynález?
Opravdu rád mám svůj iPod Nano, kterým mám vybavené své auto. Taky jsem právě dostal skvělý vynález na hledání ztracených golfových míčků na hřišti!

Jak se jmenuje tvůj domácí mazlíček?
Mám černého labradora a jmenuje se Ruby.

Kdyby jsi nehrál ve filmech, jakou kariéru by sis vybral?
Pravděpodobně něco, co by souviselo s komiksy a animovanými seriály. Výtvarka byl předmět, ve kterém jsem vynikal, a vážně miluji malování karikatur.

Popiš svůj ideální den...
Pravděpodobně den plný golfu... a pizzy!Tohle je napsala Denisa z potterharry.net - díky,

Další dlouhý rozhovor z Rupertem Grintem

25. srpna 2009 v 20:06 | MaRčIčInKa229
Ježiš marja já pro vás ještě mám hodně rozhovorů z Rupertem tak se těšte tenhle
Už jsem vám ukazovala fotky z Newyorské premiéry Driving Lessons - tady máte ještě rozhovor, který poskytl právě tam (tedy před třemi dny - není to vzrušující?;-))
Jak jsi se dostal k Driving Lessons?
No, zrovna jsem pracoval na Ohnivém poháru, když mi přišel scénář. Natáčení mělo trvat jenom šest týdnů, takže to neměl být problém. Setkal jsem se Jeremym Brockem (režisérem a scénáristou) a byl vážně úžasný. No, takže tak to bylo.

VÍM, ŽE TY SÁM JSI USILOVAL O ZÍSKÁNÍ ŘIDIČÁKU. PODAŘILO SE TO NAKONEC?
JO, UDĚLAL JSEM HO V SOBOTU.

Co bys řekl o své postavě? Je ti v něčem hodně podobná?
Ani ne. Je zde pár věcí, takových těch teenagerovských, jako třeba vztah k dívkám. Je trochu neohrabaný a zvláštní, trochu jako já.

Byl to tvůj první polibek na plátně?
Můj první.

Bylo na tom něco vzrušujícího nebo naopak nepříjemného?
Byl jsem z toho docela nervózní, přeci jenom je to velký krok. Bylo to fakt podivné, protože vás pozoruje celý štáb. Jste v rozpacích. Ale Michelle Duncan byla skvělá. Je starší, takže to trochu pomohlo. Když se na to dívám, je to příšerné, hlavně s rodinou. Strašně se smějí.

Jak se tento film lišil od Harryho Pottera?
Nikdo neměl dubléra. Natáčeli jsme po celém Londýně. Trvalo to jen šest týdnů a rozpočet byl pěkně nízký.

Ve filmu je scéna, kde se bráníš sklenici vína, protože ještě nejsi plnoletý, je ti jen 17. Jen pro vyjasnění, od kolika let se může ve Spojeném království pít alkohol?
V osmnácti. V osmnácti si už můžete leccos dopřát.

Nedávno jste natáčeli scénu s testrály...
Jo, nedávno. Bylo to vážně super, protože pro to museli vyrobit formu, speciální postroj, který vám podvlečou pod nohama, protože ve filmu to nesmí být vidět. /Testrál je magický tvor podobný koni, kterého mohou vidět jen ti, co byli svědky úmrtí./ Pak vás vyzvedli jeřábem do vzduchu. Byla to moje oblíbená scéna.

A to se natáčelo před zeleným plátnem?
Jo. Teď hodně děláme na finálových scénách, tedy s Brumbálovou armádou hlavně.

Co pak? Kdy skončí natáčení Fénixova řádu?
Myslím, že bychom ho měli dodělat v polovině listopadu.

A pak si dáš přestávku?
Jo. S dalším natáčením nezačneme dřív než příští léto, takže to bude docela dlouhá pauza. Chci zkusit mezitím něco jiného.

Slyšel jsem, že máš strach z pavouků. Objevují se nějací v novém filmu?
Natáčeli jsme scénu, ve které mi po noze leze pavouk, když se schovávám pod stromem. Použili skutečného pavouka. Takže testovali různé pavouky a přitom mi je nechali lézt po noze. Nakonec to museli vystřihnout, protože jsem to nemohl vydržet.

Zkoušeli tarantule?
Jo, malé tarantule. Jsou strašné.
je další čtěte:

Další rozhovor z Rupertem Grintem(krátký)

25. srpna 2009 v 20:03 | MaRčIčInKa229
Myslíš, že bude Ron někdy chodit s Hermionou?
To je fáma omílaná pořád dokola, co se mezi nimi bude dít, zvláště pak v sedmé knize. Nevím.Je to takové tajemné. Nejsem si jist jestli se na to těším. Emma Watson je jako moje sestra. Známe se navzájem šest let! Bylo by to asi podivné.

Hodně se mluví o umírání postav v knihách. Zajímal ses někdy o to, že bys to mohl být i ty?
Jasně, určitě o tom přemýšlím. Ale nevidím to tak moc zle, je to přece jenom poslední kniha. A navíc nezemře jen jeden. Můžete se ale vrátit jako duch nebo něco jiného. Není to úplný konec. Nevím, jestli jsem připraven na nějakou velkou umírající scénu. Ale mohlo by to být cool.

Rozhovor z Rupertem Grintem

25. srpna 2009 v 20:01 | MaRčIčInKa229
Právě jsi dokončil pátého Harryho Pottera?
Ano, přesně tak.
Plánuješ hrát ve všech filmech až do sedmého dílu?
Pokud by to bylo možné, chtěl bych hrát ve všech. Skutečně si je užívám.
Školu jsi již dokončil?
Ano, když mi bylo 16. Teď je mi 18.
Slyšel jsem, že Emma Watson možná opustí sérii ještě před jejím koncem. Víš o tom něco?
Nejsem si jistý, detaily opravdu neznám, ale slyšel jsem to. Bylo by to bez ní divné a byla by rozhodně škoda, kdyby nepovolila.
Říkala něco během natáčení, mám na mysli například "Tohle už nemůžu dál dělat"?
Ne, vážně ne. Vážně o tom nemluvila. Já s Danem rozhodně plánujeme sérii dokončit. Uvidíme. Doufám, že Emma ji neopustí.
Máš nějaké plány, co budeš dělat po Harrym Potterovi?
Ano, chtěl bych HP filmy dokončit a začít se věnovat nízkorozpočtovým projektům, jsou zábavné, mají výbornou atmosféru, jsou jednodušší a uvolněnější.
Chtěl jsi vždy být hercem?
Vždycky jsem účinkoval ve školních hrách, to byla má jediná zkušenost. Harry Potter a Kámen mudrců byl mým prvním filmem vůbec. Natáčení si užívám, jsou pro mě obrovským zážitkem a zkušeností. Rozhodně bych se hraní chtěl věnovat i nadále, je pro to vhodná doba a baví mě.
Který z HP filmů je tvůj nejoblíbenější?
Nevím. Je složité brát je jednotlivě, protože se začínají v podstatě stávat jedním dlouhým filmem. První byl dobrý, bylo to pro mě něco nového. Ale myslím, že zábavné jsou všechny, při natáčení je skvělá atmosféra. Je tedy složité vybrat jediný... Čtvrtý díl byl pro mě velmi zábavný...
S JKR jsi se setkal?
Ano, párkrát jsme se potkali, když se občas zašla podívat na natáčení. Bylo to vzrušující.
Viděl jsi HP filmy poté, co vyšly?
Tu a tam je vidím, když jsou v televizi. Je ale podivné vidět, jak byl člověk tak mladý. Je to pro mě vážně trochu zvláštní.
Cítíš, že jsi měl normální dětství?
Ne, nemyslím, ale řekl bych, že jsem měl dobré dětství. Kromě školy jsem toho tolik nezameškal.
Ptají se tě stále lidé na Harryho Pottera?
Filmy jsou teď něčím ohromným, připouštím, ale to je něco, na co jsem si skutečně nikdy nezvykl. Je to zvláštní, ale lidé jsou vždy opravdu milí a obvykle se jim filmy líbí.
Změnil se ti život?
Domnívám se, že tím největším je všechno si připustit. Změnil se určitě k lepšímu, podíval jsem se na místa jako je New York, takže jsem skutečně moc vděčný. Je to báječné. Podívejte se na Orlanda Blooma, točil Pána prstenů, pak Piráty...
Myslíš, že ještě nekdy budeš hrát ve filmové sérii nebo je to něco, co se dá dělat v životě jen jednou?
Smích. Vážně nevím, myslím, že prostě budu muset počkat a pak se uvidí.
Dostáváš hodně dopisů od dětí, co chtějí být herci?
Ano. A je to další divná věc. Mnoho z nich je z Japonska a posílají malé dárečky. Je to zábavné.
V sérii HP máš také románek...
To je, myslím, v šestém díle. Vždycky tam bylo něco mezi Ronem a Hermionou. Takže budeme muset počkat do konc sedmičky a uvidíme, jestli se to v něco vyvine.
Ptal jsi se někdy JKR alespoň na náznak toho, co se stane?
Ona nikdy nic neprozradí!
Necháváš si z každého filmu nějaký suvenýr?
Ne, nenechávám. Jen z prvního dílu mám šachovou figurku, co vyletěla do vzduchu.

Frances De la Tour

25. srpna 2009 v 19:48 | MaRčIčInKa229
Frances De la Tour zahájila svou hereckou kariéru v roce 1965 na prknech Royal Shakespeare Company, kde se stala jednou z nejlepších anglických divadelních hereček. Hrála ve více než 35 projektech a za své role získala mnohé ceny jako jsou Variety Club Best Actress Award za hru Padlí andělé od Noela Cowarda; dále Best Actress Olivier Award za roli v A Moon For The Misbegotten od Eugene O'Neilla. Získala jak Evening Standard Award tak Olivier Award za Duet For One od režiséra Toma Kempinskiho v kategorii Nejlepší herečka.

Další její zapamatování hodné role byly v A Midsummer Night's Dream v režii Petera Brooka, part Rosalindy v představení As you Like It, titulní ženská role v Hamlet, Small Craft Warnings z pera Tennessee Williamse a role v představení St. Joan a When She Danced, které režíroval Martin Sherman. V posledních dvou představeních si zahrála i Vanessa Redgrave. De la Tour za ně získala Olivier Award v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli. Hrála také náročný part Lillian, hře o osudech a Lillian Hellman, kde byla jedinou herečkou celého představení. Dostala také obtížnou roli Olgy Knipper v Chekhov in Tsaritsin, kvůli které se částečně naučila rusky. Objevila se také v japonské hře Greasepaint od dramatika a režiséra Inouea. Hrála v několika představeních, které napsal dramatik Edward Albee: Three Tall Woman (s Maggie Smith), Blinded by the Sun, The Play About The Baby a The Forest.

Spolu s Alanem Batesem hrála v Cleopatru v Anthony and Cleopatra, objevila se také ve Strindbegových hrách The Good Hope a The Dance of Death, kde jí byl v prvním případě hereckým partnerem Alan Bates, ve druhém Ian McKellen.

Objevila se ve více než 20 televizních rolích jako je například Duet For One, za kterou získala nominaci na cenu BAFTA v kategorii Nejlepší herečka. Další z pozoruhodných rolí byla Miss Jones ve filmu Rising Damp, za kterou získala Evening Standard's Best Actress Award, dále se objevila ve filmech A Kind of Living, Cold Lazarus v režii Dennise Pottera, Tom Jones a The Egg v režii Patricka Marbera, Born & Bred, Poirot: Smrt na Nilu a Čekání na smrt. Mimo jiné hrála v The Cherry Orchard v režii Michaela Cacoyannise a Richard Curtis jí obsadil do vánoční komedie Láska nebeská. V roce 2006 si zahrála ve snímku Nicka Hytnera The History Boys.

Frances De La Tour se v roce 2005 stala poprvé součástí světa Harryho Pottera ve snímku Harry Potter a ohnivý pohár, kde se objevilav roli Madam Maxime, vzrostlé ředitelky francouzské dívčí školy Krásnohůlská akademie kouzel, jedné ze tří škol, která se účastní Turnaje tří kouzelníků. Frances de la Tour, Harry Potter a Ohnivý pohár

Soutěž o Diplomek+Chcete se spřátelit?

25. srpna 2009 v 19:45 | MaRčIčInKa229
Awojík lidičky napadlo mě udělat menší soutěž ten kdo zvítězí tak tomu udělám diplomek z jeho nej hvězdou z Harryho Pottera ale bude mi muset do komentářů napsat jaká je jeho nej hvězda a taky mi bude muset napsat svojí přezdívku váš úkol:Pošlete mi na email m.svabina@seznam.cz obrázek hvězdy z Haryho Pottera ale bude muset být dobře vydět může to být jaká koliv hvězda z jakého koliv dílu Harryho Pottera ti co nebudou soutěžit mi napíšou do komentářů kdo je nejhezčí ale to až tam budu mít nějaký fotky soutěž platí do 30.srpna doufám že všichni rozuměly.Tak a ted' pokud se semnou chce někdo spřátelit tak at' napíše sem do komentáříků a musí sem dát i svůj blog já si ho hned přidám do oblíbených stránek a udělám mu diáplomek za SB.Zatím pa mějte se.

Rozhovor z Ralphem Fiennes

25. srpna 2009 v 10:02 | MaRčIčInKa229
Herec Ralph Fiennes dal nový rozhovor, ve kterém mluví o roli Lorda Voldemorta v HP filmech.
Říká, že se neobjeví v přicházejícím filmu "Harry Potter a Princ Dvojí Krve," a zatím prý ani nepodepsal smlouvu na "Harryho Pottera a Relikvie Smrti." Hovoří také o faktu, že "zvlášť měl rád" natáčení "Ohnivého poháru" pod režií Mika Newella...
Capone (z Aint It Cool) Jste rovněž v PRINCI DVOJÍ KRVE?
RF: Ten film se právě točí, ne, nejsem v něm.
Capone: Takže je to váš synovec, který hraje
RF: Mů synovec hraje, myslím, právě pár scén jako mladší Voldemort [Tom Raddle]. Rozumím, že převážnou část příběhu Voldemorta ale hraje někdo jiný, trošku starší herec [Frank Dillane].
Capone: A podepsal jste už smlouvu na poslední film?
RF: Zatím ještě ne, ne.
Capone: Byla to zábava vidět se omítnutého jako hada v těch dvou filmech, ve kterých jste??
RF: Yeah, zvlášť rád jsem dělal první z nich. V druhém, myslím, byl Voldemort umístěn více jako vědomí v hlavě Harryho Pottera, kdežto v prvním filmu, kde jsem dělal s Mikem Newellem, byla fantastická scéna jeho znovuzrození na hřbitově, které jsem si užíval. Užíval jsem si natáčení filmu, ale nikdy jsem nebyl dychtivý čtenář knih. Nebylo to nic, k čemu bych přispíval. Když jsem šel na premiéru prvního z filmů (ve kterých hraje), měl jsem opravdu pocit mimořádného povahy toho všeho.

Rozhovor z Timothy Spall

25. srpna 2009 v 10:01 | MaRčIčInKa229
Herec Timothy Spall poskytl The Times of India rozhovor, ve kterém mluvil o jeho kariéře a roli ve filmu Sweeney Todd; hovor skončil i u Harry Potter série.
Jakou roli hledáte?
Hledám roli, která by povzbudila mou chuť pro dobrou práci a povzbudila by herce uvnitř. Ale více než něco jiného absolutně miluji hraní zloduchů a odporných postav. Vyvolávají totiž silnější reakce než dobré postavy a způsobování jisté podlosit je pro herce vyzývavější. Miluji to, když jsem nesnášen a hledám lidi, kteří se u mě objeví a říkají mi, jaký zloduch jsem (smích).
Jako vaše postava Petera Pettigrewa v Harry Potter sérii?
Ano, takovou, jak je tato. To byla jedna role, kterou si budu navždy ochaňovat. Jenže moje vnoučata doufala, že neprozradím Potterovy (smích). Ale jsem na tu roli pyšný a moje vnoučata jsou pyšná, že jejich děda je součástí Potterovy rodiny.
Spall je jeden z potvrzených herců ve filmu Harry Potter a Princ Dvojí Krve, který se právě natáčí. Světovou premiéru bude film mít 21. listopadu 2008.

Tomothy Spall

25. srpna 2009 v 9:59 | MaRčIčInKa229
Timothy Leonard Spall se narodil jako třetí ze čtyř synů 27. února 1957. Je už více než 20 let pro filmové a televizní diváky známou tváří. Nejprve váhal mezi kariérou herce a profesionálního vojáka. Díky velmi příznivému ohlasu, jaký zaznamenal za své ztvárnění role lva ve školním divadelním představení Čaroděje ze země Oz se rozhodl věnovat herectví. Po studiích na londýnské Royal Academy of Dramatic Arts (RADA) působil v souborech Birmingham Repertory Theatre a Royal Shakespeare Company. Tehdy se objevil v roli Barryho v sérii BBC Auf Wiedersehen Pet. Kromě herectví je také příležitostný moderátor.

Natočil více než 30 filmů, jako například psychologickou tragikomedii Tajnosti a lži , která vypráví o majiteli fotoateliéru na londýnském předměstí Maurice Purleym, jehož sestra (Brenda Blethynová) se sblíží se svou nemanželskou dcerou černé pleti (Marianne Jean-Baptisteová) nebo příběh o smolařském Aubreym, jemuž nepřijde ani jeden zákazník na otvírací večer jeho nové restaurace, v hořké komedii Život je sladký. Oba tyto filmy natočil pod režijní taktovkou Mike Leigha. Zaslouženě za ně získal ceny BAFTA, nominace na London Film Critics' Circle Award v kategoriích Nejlepší herec a Nejlepší herec ve vedlejší roli. Další nominace získal od British Independent Film Awards a London Film Critics' Circle v kategoriích Nejlepší herec a Nejlepší herec za vedlejší roli v Lucky Break (2001), v režii Petera Cattaneoa. A dále nominaci od British Industry Film Awards a Europe Film Awards za Leighovo Všechno nebo nic. Spall v roce 2004 dotočil Řadu nešťastných příhod, kde se objevil ve společnosti Jim Carreyho.

Z dalších filmů jmenujme především Vanilkové nebe od Camerona Crowea, Marné lásky snaha a Hamlet od Kennetha Branagha, Pod ochranou nebe od Bernardo Bertolucciho, Bílý lovec, černé srdce od Clinta Eastwooda, Můj dům v Umbrii od Richarda Loncrainea, Nicholas Nickleby od Douga McGratha, Rocker, The Clandestine Marriage od Christophera Milese, Still Crazy-Pořád naplno od Brian Gibsona a Young Indie Simona Wincera.

Spall je také respektovaným hercem ve světě televizního dramatu. Získal nominaci na cenu BAFTA v kategorii Nejlepší herec za drama Mutual Friend od režiséra Juliana Farina. Získal také Broadcasting Press Guild TV Award v kategorii Nejlepší herec. Za svou roli Stephena Poliakoffa ve filmu Shooting the Past získal ceny za nejlepší herecký výkon od Cinema Tout Ecran a Prix d'Italie Awards. Za Shooting the Past plus snímek Vacuuming Completely Nude in Paradise od Dannyho Boylea získal i nominaci na BAFTA. Jeho další televizní role je v seriálu Cherished.

Mimo role u filmu a v televizi zůstává Spall stále věrný i divadelním prknům jako například ve hře This is a Chair v režii Stephena Daldryho, která se hrála v Royal Court, v National Theatre hrál v A Midsummer Night's Dream od Robert LePagea a Mike Leigh mu dal roli v Smelling a Rat. Trevor Nunn jej obsadil do třech her The Three Sisters, Nicholas Nickleby a Merry Wives of Windsor, které se hrály na prknech divadla Royal Shakespeare Company. A tamtéž jej obsadil i David Jones do hry Baal.

Timothy Spall byl oficiálním hostem MFF v Karlových Varech 2000, kde spolu s Alicí Silverstoneovou a Natashou McElhoneovou uvedl muzikál podle Shakespearovy komedie Marná lásky snaha (r. K. Branagh). V roce 2005 si zahrál roli bezpáteřního Červíčka Petera Pettigrewa, Voldemortova (Ralph Fiennes) věrného služebníka a zrádce rodičů Harryho Pottera ve filmu Harry Potter a ohnivý pohár. O rok dříve ztvárnil tuto postavu ve filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu.

Životní okamžiky se Timothy prožil když mu v roce 1996 byla diagnostikována leukémie. Vážnou chorobu však překonal. Za své herecké umění byl na silvestra roku 1999 oceněn řádem Officer of the British Empire.

Timothy je ženatý a má tři děti, dceru Mercedes (nar. 1985) a syny Pascala (nar. 1976) a Rafea (nar. 1983), který je také herec. Timothy Žije ve vile ve Forest Hill na předměstí jiho-východního Londýna.http://www.netglimse.com/images/celebs/thumbs/timothy_spall/timothy_spall_02.jpg

Rozhovor z Daniellem Radclifem starý

24. srpna 2009 v 22:48 | MaRčIčInKa229
V novém rozhovoru, uveřejněném v New York Daily News, mluví Dan o natáčení filmu my Boy Jack (který měl včera světovou premiéru), konci Harryho Pottera a o své životní lásce.
,,Byla to opravdu legrace. Nejdřív, protože normálně hraju Harryho Pottera, to byla nezvyklost a ostatní kluci ze mně měli srandu. Ale po dvou hodinách, když byla všem zima, to bylo jedno. Prostě nám zůstala dobrá nálada."
,,Bude docelá smutné a zajímavé říct sbohem lidem, kteří se stali mými nejlepšími přáteli," říká Radcliffe. Ale bude to vzrušující, budu venku z velkého divokého světa a budu dělat další věci."
Radcliffe přoznává, že momentálně není zadaný. ,, Jsem velmi zaneprázdněn Potterem a všemi podobnými věcmi," říká.
,,Miluju dívky, povídání si s nimi... Ale v tomto bodě, jsem velmi zaneprázdněn, velmi zaneprázdněn a myslím, že navázat teď vztah není ten nejlepší nápad."

Od Em pro nás

24. srpna 2009 v 22:42 | MaRčIčInKa229
Minulý víkend jsem byla na mém úplně prvním fotbalovém zápase a bylo to opravdu skvělé - teď se konečně cítím jako opravdová Britka!
Doufám, že se máte všichni dobře a moc děkuji za podporu, kterou mi stále vyjadřujete.
Spoustu lásky Emma x

Březnová Rozhovor z Emmou

24. srpna 2009 v 22:41 | MaRčIčInKa229
Sorry lidičky tohle jsem sem dala také pozdě to je Březnový ale ztejnak vás to bude zajímat:
Rozhovor vyšel v březnovém vydání magazínu Io Donna:-)

Chtěla jsi dostat hlavní roli ve Stmívání (pozn. překl.: Film, v němž jako hlavní mužský představitel láme srdce fanynkám Robert Pattinson - Cedric Diggory z HP:-))?
Neměla jsem čas to číst... Myslím, že bych si ho konečně měla najít, je to pořád známější a známejší.

Pracuješ a zároveň studuješ. Chystáš se jít na Univerzitu.
Je to vzrušující část mého života. Vyspěla jsem, aspoň v něčem. Je to trochu děsivé, protože budu bydlet mimo domov. Asi si vyberu nějakou americkou univerzitu, ještě nevím.

Proč, když máš Oxford a Cambridge blízko domova?
V Americe můžete navštěvovat 4 různé třídy a potom se specializovat. V Anglii si musíte vybrat jedinou třídu a navštěvovat ji 3 roky. Je to svazující.

Nějaká jména?
Mmmh, Harvard, Yale, v Kolumbii.

Podle britského tisku jsi módní ikona. Můžeš popsat svůj styl?
Jsem pravá Londýňanka. Počasí je trochu ponuré. To povzbuzuje výstřední módu. Míchám pouliční styl se značkovým. Užívám si to. Moje matka je dobrá stylistka, naučila jsem se od ní hodně.

A od Kate Moss?
Ta má taky skvělý styl. Okamžitě si všimnete, že si obléká vlatsní šaty. V Americe nemůžete udělat nic, dokud vám stylisté neřeknou, co si máte obléct.

Klaníte se diktatuře hubených?
To pro mě nikdy nebyla diktatura, nemyslím si, že je dobré být hubená. Nedržím dietu. Ráda jím a ráda vařím. Umím dělat výborné koláče .


Starší Rozhovor z Tianou benjamin

24. srpna 2009 v 22:39 | MaRčIčInKa229
V The Mirror byl publikován rozhovor s herečkou Tianou Benjamin - Angelinou Johnsovou z Harryho Pottera....

Tiana se k herectví dostala v 11 letech, když se připojila k místní divadelní skupině. Objevila se ve hrách The Bill, Dalziel and Pascoe a The Last Detective než získala roli v EastEnders. To ale bohužel znamenalo, že se musela rozloučit s pátým dílemHarryho Pottera - zahrála si kapitánku nebelvírského famfrpálového družstva v Ohnivém poháru.

"Bylo to dilema muset si vybrat mezi Harrym Potterem a EastEnders," podotýká Tiana, "chtěla jsem dělat na obou projektech najednou, ale v týdnu, kdy jsem měla začít s EastEnders mi bylo řečeno, že nemohu natáčet takhle naráz - tak jsem se vzdala Harryho Pottera."

"Zkoušela jsem se porozhlédnout po něčem větším - s Harrym Potterem tu bylo tolik velkých tváří, že bych nemohla ukázat, co ve mně je."

"Jsem tím rozhodnutím potěšená, protože miluji EastEnders a mám radost, že tam budu moct zůstat tak dlouho, dokud mě budou chtít, nechtěla bych se přestěhovat do Ameriky a být tak daleko od úspěchu, protože se nechci vzdálit od rodiny."


Tiana Benjamin Rozhovor

24. srpna 2009 v 22:28 | MaRčIčInKa229
The Sunday Mail získal nový rozhovor s Tianou Benjamin, která hrála v Ohnivém Poháru Angelinu Johnsonovou. V interview mluví o své roli a pracování na video hrách.

Citace:
Tiana se smála: "Byla to velmi, velmi, velmi malá role. Angelina byla kapitánka famfrpálového týmu Nebelvíru."
"Vždycky se to objeví v rozhovorech, ale moje mamka mi řekla, abych o tom přestala mluvit, protože se to stává trapným."
"Vypadá to, jako kdybych se nějak vyvyšovala a skoro to vypadá, jako když podlézám."
"Ale jsem tak pyšná, že jsem mohla být alespoň malá část Harryho Pottera."
O tom, že nemohla dělat Fénixův Řád kvůli problémům s termínem, říká:
"Velmi mě to namíchlo, ale potom jsem si uvědomila, že jsem byla sobecká a že bych měla být vděčná za výběr."
"Trošku to bylo dojemné, když jsem sledovala film, ale myslím, žeEastEnders a Chelsea jsou pro mě to právé."
Nakonec ještě Tiana mluvila o pracování na čtvrté video hře.
Smála se: "Šla jsem do EA Games a celý den jsem křičela Flipendo a tak podobně. Bylo to děsný."

1

Rozhovor z Helen Bonham carter

24. srpna 2009 v 22:23 | MaRčIčInKa229
McCrory, 39, je nejznámější pro své divadelní role, zvláště jako Rosalinda v Shakespearově hře Jak se vám líbí, díky které byla nominovaná na Olivier Award. Objevila se ve spoustě komerčních filmech jako třeba Interwiew s upírem, Královna a nedávno veFlashbacks Of A Fool po boku Daniela Craiga. Momentálně natáčí film Harry Potter a Princ dvojí krve, ve kterém hraje Narcissu Malfoyovou a účinkuje také ve hře Rosmersholm, jež uchvátila jeviště Divadla Almedia 15.května.
Kdybych s vámi nemluvila, právě bych byla...
V zadní části vozu jedoucího na natáčení Harryho Pottera, pokud by se tedy můj řidič neztratil - to bych byla tady na ulici s cigaretou a říkala si: ,,Přijedu pozdě do práce...".
Fráze, kterou nejčastěji používám:
To může být jedině ,,Omluvte mě, přiběhla jsem pozdě." nebo, protože mému synkovi je teprve pět měsíců, ,,Kdy naposledy jedl?".
Chtěla bych, aby lidé věnovali více pozornosti...
Nepořádku na ulicích a všeobecné zdvořilosti. Je to nedostatkem laskavosti - to mě velmi deprimuje. Lidé si nevšímají ostatních. Mají sklon si nevšímat ani sebe samých, prestože všichni žijí společně, oni si připadají sami.
Nejpřekvapivější věc, která se mi stala, byla...
Zjištění, že jsem těhotná, když bylo mému prvnímu dítěti šest měsíců. To bylo opravdu překvapující.
Nejsem politička, ale...
Kdybych dělala v politice, nechala bych pravou i levou stranu sedět vzadu a dělala bych dobrá rozhodnutí, týkající se národního zdraví. Je to obrovský problém a je to něco, čeho můžeme být součástí. A také bych, narozdíl od většiny politiků, nespolupracovala s médii. Každý si myslí, že bude skvělý politik, když si spočítá, co bude dobře působit na lidi, ale to není nezbytné. V minulosti jsme měli báječné ministry, kteří nedělali jen to, co vypadalo dobře, ale byli nejlepší.
Jsem velmi dobrá v...
Jezení. Miluju cokoli a všechno. Opravdu miluju moje jídlo. Moje oblíbené jsou artyčoky. Ačkoli, třeba moučníky nebo čokoláda mě moc nezajímají. Taky moc ráda peču s mým manželem Damianem.
Jsem velmi špatná v...
Nakupování jídla. Také ve zvládání času. Vždycky si myslím, že projít Londýn mi potrvá pět minut.
Ideálně strávená noc venku je...
Tancování kdekoli s mým manželem. Africké tance, samozřejmě, protože jsem vyroslta v Africe a miluji africkou hudbu.
Ve slabých chvilkách...
Přestanu přemýšlet a ušetřím si nějaký čas jen pro sebe.
V jiném životě bych mohla být...
Manželka a matka, protože to je to, proč skutečně jsem. Samozřejmě to je něco jiného, než proč mě lidé znají.
Nejlepší doba je...
Vždycky právě teď. Každou chvíli si říkám, že teď je právě ta nejlepší doba.
Velice stručně, moje filosofie je...
Kdo má odvahu, vyhrává.
independent.co.uk - MŮJ PŘEKLAD!
Rozhovor byl pořízený 10.5. - tedy pět dní před uvedením hry Rosmersholm na prkna Divadla Almedia. V této větě byla jediná časová změna, kterou jsem musela při překládání udělat.
Jinak..i když pan novinář pojmenoval rozhovor "pětiminutový", což jsem od něho převzala kvůli názvu článku, musím říct, že mě zabral o maličko času víc... Každopádně ale ne o tolik (naopak, pravda je, že jsem se bála, jak dlouho mi to bude trvat - a zvládla jsem to během chvíle...), aby únava předčila i radost z dobře vykonané práce;-) A doufám, že dobře vykonaná je:-)

Jim Broadbent

24. srpna 2009 v 22:20 | MaRčIčInKa229
Jim Broadbent a jeho dlouholetá kariéra v divadle, na televizní obrazovce i ve filmu vyvrcholila v roce 2003 Oscarem za vedlejší roli v dramatu Iris. Mimo jiné si také zahrál v muzikálu Moulin Rouge, v dramatu Gangy New Yorku, snímcích Výstřely na Broadwayi, Hra na pláč, Tichý hlas či v legendárním Brazil.

V roce 2004 ztvárnil roli předsedy Královské akademie věd, Lorda Kelvina ve filmu Cesta kolem světa za 80. dní. Novou podobu starému příběhu dal režisér Frank Coraci; v jeho snímku se slavná dobrodružství spojují s komediálními a akčními prvky v jedinečnou podívanou pro celou rodinu. Nakonec dostal roli Křiklana v Harry Potterovi a Princi dvojí Krve to ho vyneslo do výšky.

Maggie Smitch

24. srpna 2009 v 22:17 | MaRčIčInKa229
Její otec byl profesorem bakteriologie a patologie na Oxford University. Herectví studovala v Oxford Playhouse School a 1952 zahájila profesionální kariéru rolí Violy v inscenaci Shakespearova Večera tříkrálového. 1954 se zúčastnila Edinburgh Festivalu s revuí Cakes and Ale a 1956 debutovala na Broadwayi v revui Nové tváře roku 1956.

Sezonu 1959-60 působila v londýnském divadle Old Vic a 1963-68 byla členkou londýnského National Theatre, kde slavila úspěch jako Desdemona po boku Laurence Oliviera v Othellovi (1964); v jeho stejnojmenné film. verzi (r. S. Burge) byla za tutéž roli nominována na Oscara 1965. První film. rolí, jíž na sebe výrazně upozornila, byla spolehlivá a oddaná sekretářka Meadová, tajně milující svého šéfa (Rod Taylor), v komediálním dramatu Vlivní lidé (r. A. Asquith).

Vynikající kreaci, odměněnou Oscarem 1969 a cenou BAFTA 1969, předvedla v postavě učitelky z edinburgské dívčí koleje, která se snaží uplatnit své pedagogické metody, ve film. adaptaci hry Jay Pressona Allena Nejkrásnější čas slečny Jean Brodieové (r. R. Neame). Znovu byla navržena na Oscara 1972 díky úloze výstřední tetičky Augusty, o jejíž dobrodružné cestě kolem světa vypráví komedie podle románu Grahama Greena Cestování s tetičkou (r. G. Cukor).

Z následujících několika rolí, které vytvořila ve film. přepisech detektivek Agathy Christie (Smrt na Nilu, Zlo pod sluncem) a dramatických děl Neila Simona (Vražda na večeři, Apartmá v Kalifornii), vyniká zejména herečka Diana Barrieová, za jejíž ztvárnění v komediálním dramatu Apartmá v Kalifornii (r. H. Ross) obdržela Oscara 1978. O tom, že jí není cizí ani poloha komické a ironické nadsázky, přesvědčila v úloze kariéristické manželky venkovského lékaře (Michael Palin), která jí v černé komedii z poválečné Anglie Soukromá slavnost (r. M. Mowbray) vynesla cenu BAFTA 1984, Zlatý globus, Variety Club Award a také nominaci na Oscara.

Působivý výkon, vyznamenaný cenou BAFTA 1986 a nominací na Oscara 1986, podala v postavě staropanensky zahořklé gardedámy Charlotte Bartlettové ve film. adaptaci románu E. M. Forstera Pokoj s vyhlídkou (r. J. Ivory). Podobného ladění je i role osamělé, velmi zbožné Irky, kterou ztělesnila ve filmu Osamělá vášeň Judith Hearneové (r. J. Clayton) a díky níž se stala laureátkou ceny BAFTA 1988.

V poslední době se objevila na film. plátně jako londýnská babička Wendy ve výpravné pohádkové fantazii Hook (r. S. Spielberg), jako matka představená v komediích Sestra v akci (r. E. Ardolino) a Sestra v akci 2 (r. B. Duke), jako přísná a nepříjemná hospodyně Medlocková ve film. přepisu knihy Frances Hodgson-Burnettové Tajemná zahrada (r. A. Hollandová), jako upjatá vdova po bývalém velvyslanci lady Hester v retrosnímku Čaj s Mussolinim (r. F. Zeffirelli).

Vedle práce před film. kamerou se zároveň věnuje divadlu; dramatik Peter Shaffer pro ni napsal ve své hře Lettice a Lovage (1986) titulní roli Lettice Douffetové, za kterou získala v broadwayské inscenaci cenu Tony 1989. V prosinci 1999 se představila na jevišti londýnského Queens Theater v titulní roli výstřední slečny Shepherdové v tragikomedii Alana Bennetta Dáma v přívěsném voze.

V roce 2001 získala nominace na Oscara, Zlatý globus a cenu BAFTA za roli v ceněném filmu Roberta Altmana Gosford Park. Dame Maggie Smith byla k vidění v Klubu odložených žen (2004) pod režijním vedením Charlese Dance, kde si zahrála ve společnosti Judi Dench, a v Můj dům v Umbrii (2003) od Richarda Loncrainea, kde po jejím boku hrál Chris Cooper. Za svou roli v tomto filmu získala cenu Emmy.

Do podvědomí mnoha diváků se Maggie Smith dostala díky své roli profesorky McGonagallové ve filmových zpracováních příběhů o Harrym Potterovi od spisovatelky J.K. Rowlingové. Nejprve v roce 2001 ve snímku Harry Potter a kámen mudrců (r. Chris Columbus), následující rok v Harrym Potterovi a tajemné komnatě (r. Chris Columbus), roku 2004 v Harrym Potterovi a vězni z Azkabanu (r. Alfonso Cuarón) a následně v Harrym Potterovi a ohnivém poháru (r. Mike Newell, 2005).

Nejdůležitějšímimi projekty v televizi byly Mrs. Silly z produkce kanálu Granada, za níž získala cenu BAFTA v kategorii Nejlepší herečka; Momento Mori z produkce BBC, Suddenly Last Summer a Talking Heads: Bed Among the Lentils, za které získala Royal Television Society Award v kategorii Nejlepší herečka. Dále se objevila v projektech BBC Všichni královi vojáci a David Copperfield. V roce 1990 dostala od královny titul Dame a nyní tedy celé její jméno zní Dame Maggie Smith. V roce 1991 byla oceněna Hamburg Shakespeare Prize a stala se patronkou British Film Institute. V roce 1993 získala stříbrnou cenu BAFTA a stala se patronkou Jane Austen Society. V letech 1967-75 byla manželkou herce Roberta Stephense a roku 1976 se provdala za spisovatele Beverleyho Crosse.

Kenneth Branagh

24. srpna 2009 v 22:10 | MaRčIčInKa229
Pochází z protestantské řemeslnické rodiny. Od svých deseti let vyrůstal v anglickém Readingu. Od mládí psal verše a četl náruživě Shakespeara, který ho osudově ovlivnil. Svá herecká studia na Royal Academy of Dramatic Art (RADA) v Londýně si platil z honorářů za účinkování v TV seriálech jako rodinná sága Billy aj. Pozornost vzbudil 1981 svou absolventskou rolí Hamleta.

Ještě víc zintenzívnil spolupráci s TV a zároveň velmi aktivně působil na různých divadelních scénách (West End, Upstream Theatre a Greenwich Theatre). Byl angažován do Royal Shakespeare Company ve Stratfordu, kde 1984 sklidil úspěch v titulní úloze Shakespearova Jindřicha V., kterého pak hrál také ve film. verzi, s níž debutoval 1989 jako film. režisér. 1985 založil vlastní divadelní soubor Renaissance Theatre Company a v rámci jeho repertoáru zinscenoval jako režisér a herec několik Shakespearových a také vlastních her (mj. Veřejný nepřítel, Tell Me Honestly).

První výraznou film. roli, archeologa a válečného veterána Charlese Moona, kterého pronásledují tíživé vzpomínky z fronty, vytvořil v psychologickém dramatu Měsíc na venkově (r. P. O'Connor). Mezinárodní popularitu, dvě nominace na Oscara 1989, cenu BAFTA 1989 a dvě ceny Felixe 1990 získal za herecký výkon a režii výpravného historického snímku Jindřich V., po jehož úspěšném uvedení začal být přirovnáván k Laurenci Olivierovi a Orsonu Wellesovi, pro něž se stala Shakespearova díla také osudovou uměleckou vášní (režíroval filmy Hamlet, Mnoho povyku pro nic a Marná lásky snaha).

Druhým svým filmem, psychothrillerem Znovu po smrti, v němž navíc zvládl dvojroli soukromého detektiva Mika Churche a popraveného skladatele Romana Strausse, se pokusil o úvahu na téma převtělování a možného vlivu minulého života protagonistů na jejich život současný. Je autorem vlastní autobiografické knihy Beginning (1988, Začátek) a režisérem krátkého snímku Swan Song (1992, Labutí píseň), nominovaného na Oscara.

Za vynikající přínos filmu dostal od Britské akademie film. a televizního umění (BAFTA) Cenu Michaela Balcona (1993). Do 1995 byl ženatý s herečkou Emmou Thompsonovou, s níž spolupracoval už od studentských let na všech svých divadelních a film. projektech.

Stanislav Inevski

24. srpna 2009 v 22:07 | MaRčIčInKa229
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Výška: 180 cm
Sourozenci: mladší sestra
Přezdívka: Stan
Kam chodil na školu?: Mill Hill School (10 mil od centra Londýna)

Stanislav Ianevski se připojil k mladým tvářím Harry Potter a Ohnivý pohár jako Viktor Krum, zástupce Kruvalu v Turnaji tří kouzelníků, který bojuje proti zástupcům Bradavic a Krásnohůlek. Dvacetiletý Stanislav byl pro roli Kruma objeven zcela náhodou, když byl v Anglii na výměnném studijním pobytu. Stanislav už v Británii studoval čtyři roky, kdy jeho školu navštívila castingová režisérka a čirou náhodou zaslechla, jak se s někým baví na chodbě.

Castingová režisérka Fiona Weir jej poté požádala, zda by byl ochoten se zúčastnit konkurzu na roli Viktora Kruma. Stanislav se brzy dostal do čelních míst žebříčku nejvhodnějších adeptů, ale školní rozvrh mu znemožnil, aby se zúčastnil druhého kola, což značně snížilo jeho šance roli získat. Vyžádala si mimořádný konkurz a nakonec se probojoval do nejužšího výběru. Ačkoliv před tím nikdy nehrál, v jeho rodině se herecký talent projevoval a castingová režisérka rozpoznala jeho dobré předpoklady.

Stanislav Ianevski se poté s režisérkou setkal ještě jednou, kdy byl požádán, aby se ještě setkal s Mike Newellem, režisérem Harry Potter a Ohnivý pohár. Ten mu na schůzce řekl, že roli Victora Kruma získal. Když není Stanislav na placu, kde představuje Viktora Kruma, věnuje se mnoha sportům jako například tenisu, fotbalu, rugby, atletice a plavání.
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Výška: 180 cm
Sourozenci: mladší sestra
Přezdívka: Stan
Kam chodil na školu?: Mill Hill School (10 mil od centra Londýna)

Stanislav Ianevski se připojil k mladým tvářím Harry Potter a Ohnivý pohár jako Viktor Krum, zástupce Kruvalu v Turnaji tří kouzelníků, který bojuje proti zástupcům Bradavic a Krásnohůlek. Dvacetiletý Stanislav byl pro roli Kruma objeven zcela náhodou, když byl v Anglii na výměnném studijním pobytu. Stanislav už v Británii studoval čtyři roky, kdy jeho školu navštívila castingová režisérka a čirou náhodou zaslechla, jak se s někým baví na chodbě.

Castingová režisérka Fiona Weir jej poté požádala, zda by byl ochoten se zúčastnit konkurzu na roli Viktora Kruma. Stanislav se brzy dostal do čelních míst žebříčku nejvhodnějších adeptů, ale školní rozvrh mu znemožnil, aby se zúčastnil druhého kola, což značně snížilo jeho šance roli získat. Vyžádala si mimořádný konkurz a nakonec se probojoval do nejužšího výběru. Ačkoliv před tím nikdy nehrál, v jeho rodině se herecký talent projevoval a castingová režisérka rozpoznala jeho dobré předpoklady.

Stanislav Ianevski se poté s režisérkou setkal ještě jednou, kdy byl požádán, aby se ještě setkal s Mike Newellem, režisérem Harry Potter a Ohnivý pohár. Ten mu na schůzce řekl, že roli Victora Kruma získal. Když není Stanislav na placu, kde představuje Viktora Kruma, věnuje se mnoha sportům jako například tenisu, fotbalu, rugby, atletice a plavání.Exkluzivní Rozhovor z Oliverem a Jamsem Phelpsovi do Relikvií dáme všechno

24. srpna 2009 v 16:23 | MaRčIčInKa229
Četli jste sedm knih kvůli práci, nebo kvůli potěšení?
Oliver: Z obou důvodů. Když jsme začali natáčet, přečetl jsem první tři, a když jsme šli na casting čtvrtého dílu, akorát jsme ho dočetli. Četli jsme knihy podle toho, jak vycházeli, jak pro chuť, tak abychom lépe poznali svoje postavy.

Celý rozhovor najdete v CČ

Další rozhovor z Bonnie Wright

24. srpna 2009 v 16:18 | MaRčIčInKa229
SheKnows: Vy máte staršího bratra. Je mezi vámi podobný příbuzenský vztah jako je mezi Ronem a Ginny ve filmu?
Bonnie Wright: Ano, myslím, že bylo skvělé mít podobnou zkušenost v příbuzenském vztahu z reálného života. Byla jsem tak schopná převzít pár věcí (postřehů) ze vztahu do filmové role. Tuším, že se starším bratrem je to tak stejně, mají určitý cit poskytovat vám ochranu. Podporují vás a nechají vás dělat to, co chcete, ale zároveň vás skrytě ochraňují. Očividně vztah mezi Ronem a Ginny je toho názornou ukázkou, on ji zcela určitě chrání a ve filmu to můžete jasně vidět, když ji uvidí s jejím přítelem Deanem.

SK: Myslel si váš bratr, že byste byla dobrá do role Ginny a pověděl vám, ať si to vyzkoušíte?
BW: To je pravda. On si přečetl prvních pár knih a opravdu se do nich zamiloval a povídal mi: "Hmm, ty mi opravdu připomínáš postavu Ginny" a já na to "Dobře" ač jsem nevěděla, o koho jde, ale protože jsme akorát slyšeli, že se pořádá casting na nějakou roli, tak jsem do toho šla. No a to byl v podstatě důvod, proč jsem šla na konkurz na roli. Asi bych mu měla za to poděkovat.

SK: Tyhle filmy jsou velkou zátěží pro váš život. Máte pocit, že jste o něco přišla při práci na nich?
BW: Myslím, že jsem přišla o klasickou třídu, kde se všichni učí pohromadě. Mé vzdělání probíhá většinou stylem "krok za krokem", což je skvělé. Dokážete toho hodně udělat během hodiny v porovnání se školou.SK: Měli jste všichni vyučování ve stejnou dobu?
BW: Ano, když jsme byli mladší a každý měl podobné předměty, tak to nás bylo víc ve třídě. Ale jak jsme začali více specializovat na to, co bychom chtěli dělat, vyučování probíhalo víc jednotlivě. Ale upřímně, když se nyní ohlédnu zpět, tak určitě to obohatilo mé dětství víc, než kdybych to vrátila zpátky.

SK: Jak šťastná jste byla, když Ginny dostala víc prostoru v tomto i nadcházejícím díle?
BW: Určitě jsem se moc těšila na tento díl, když jsem si přečetla knihu. Ale bylo to těžké, protože nikdy nevíte, jak přesně zadaptují scénář, takže nemůžete být příliš natěšená. Ale vzpomínám, že když jsem četla poprvé scénář, tak jsem byla opravdu vzrušená. Myslím, že když se postava pozvolna vyvíjí po celou dobu natáčení a neobjevuje se jen na začátku a na konci filmu, může tak jít kupředu a postupně tak pracovat na rozvoji své postavy, a to je něco, co je určitě pro mě a pro herce nejvíc vzrušující. Bylo také skvělé pracovat s Davidem Yatesem a Danem, zvláště když jsme zkoumali, jak bude náš vztah probíhat.

SK: Kdy jste poprvé zjistila, že Harry a Ginny budou pár?
BW: Když jsem četla knihu. Lidé kolem mě neustále chodili a říkali: "Už si četla stranu 400 a něco?" A já na to: "Ne a nic mi neříkejte!"

SK: Povězte nám víc a schůzkách mezi vámi a Danem před natáčením společných scén?
BW: Tedy hodně z nich probíhalo povídáním mezi námi a Davidem Yatesem o tom, jak udělat jemný (citový) vztah, který postupně rostl. Kdyby se to všechno událo najednou, tak by nám to nedávalo moc nápadů, jak by se ti dva mohli dát na konci zničehonic dohromady.

SK: Zdálo se, že ona vždycky myslí na Harryho, ale nezdálo se, že by on někdy opětoval city.
BW: Postava Harryho nikdy k ní nic necítila, ale ona pořád chovala city k němu. Ale tak nějak na ně pozapomněla a pak si teprve Harry začal uvědomovat něco, o čem neměl tušení, že je v něm. Takže si myslím, že to bylo právě to, na co jsme se chtěli dívat. A tak postupně mezi nimi roste napětí (v dobrém slova smyslu), které je ale vždy něčím přerušeno, např. příchodem Rona.

Rozhovor z Bonnie Wright

24. srpna 2009 v 16:14 | MaRčIčInKa229
Nedávno herečka Bonnie Wright,známá i jako představitelka Ginny Weasleyové,poskytla rozhovor pro StyleCritics,kde odpověděla na otázky fanoušků,které směrovali hlavně k Harry Potter sérii a k jejímu vlastnímu citu pro módu anebo kosmetiku.


Co plánuješ po ukončení Harryho Pottera?Budeš pokračovat v cestě herečky Hollywoodu anebo se zaměříš na studium?
Od konce září tohoto roku začnu navštěvovat filmovou školu,z které jsem velmi nadšená.Určitě však chci v mém kreativním období nadále pokračovat.Miluji být součastí kolektivu,kde se navzájem inspirujeme na společných projektech.

V Harry Potter sérii si pracovala ještě tehdy,když nebyli dokončené všechny knihy.Věděla jsi,že Ginny bude mít o Harryho zájem?Kdy a jak jsi se to dozvěděla?
Někdo mi oznámil,že Ginny a Harry by se měli do sebe zamilovat-to bylo pro mě celkem překvapení.Byl to zvláštní pocit pracovat na prvních filmech,protože nikdo z nás nevěděl,jak dopadně naše cesta v mahickém světě.Myslím,že při závěrečné knize konec přišel a každému z nás se ulevilo a těšíme se z toho,jak naše postava skončila.

Jak velká část filmu se natáčí pře zeleným plátnem?
Překvapivě to není moc velká část,protože mnohé vizuální efekty nám umožňují natáčet na konkrétních místech a máme soubory,které potom různými magickými prvky dotvoří scénu.Avšak Famfrpál je například jen o zeleném plátně a je tak velmi těžké představit si,že jste uprostřed opravdu velmi rychlého sportu.

Oblíbené džínsy,šaty a šortky:
Džínsy nosím nejčastěji,COS umí dělat velmi jednoduché a elegantní šaty a nosívám i Levis šortky.

Jaký typ tašky nosíš?
Nejraději mám velkou tašku na rameno,kam se mi vlezou všechny potřebné věci,které momentálně potřebuji a je ideální na letní období.

Baleríny,podpatky anebo vysoké podpatky?
Baleríny noívám obvykle přes den a opravdu vysoké podpatky si vytáhnu navečer.Miluji Louboutin a Ruperta Sandersena.

Oblíbená kosmetika?
Ren a Neal´,krém pro starostlivost o pokožku.Oba jsou skvělé bioprodukty a La Prairie je nevyhnutelné!Potom na vlasy a nehty používám značku Chanel,Lancome řasenku a Mac na oční stíny.

Další reportáž z evbannou Lynch

24. srpna 2009 v 13:25 | MaRčIčInKa229
Jak se podle Tebe Harry Potter a Princ Dvojí Krve liší od starších filmů?
Přesto, že je tu perfektní rovnováha mezi temnotou a světlem, cítím že celkový tón příběhu je už vážnější. I v prvních pěti knihách stále byla hrozba nebezpečí a toho, že Voldemort se může kdykoli zjevit. Nyní ale Harry v sobě udržuje bojovný duch více, než kdykoli předtím.
Ale na konci Fénixova Řádu se to změní, když Brumbál odhalí Harrymu proroctví. Buď zabije Voldemorta, ať se mu to líbí nebo ne, nebo Voldemort zabije jeho. Kniha je také odlišná proto, že Ron a Hermiona konečně začínají zdůrazňovat dramata. To měli dělat už od první knihy!

Které specifické rysy obdivuje na své postavě?
Je jich několik. Myslím, že je velmi vyrovnaná, inteligentních osoba a daleko moudřejší, než bychom mohli říci o někom v jejím věku. Miluji její přístup, nikdy nepotřebuje povolení od jiných lidí na to, co dělá. Není domýšľavá ani nejistá, ale je ve svém vlastním světě a nenechá své rozhodnutí ovlivnit cizími názory. Vždy naslouchá hlasu svého srdce.

Které prvky Tvé postavy byly nejnáročnější na ztvárnění?
Myslím, že její neustálá pozitivita. Je těžké přijmout, že někdo může být tak přizpůsoben životu, jeho problémem a také smrti. Během filmovaní Fénixova rádu ... měla jsem problémy při scénách na ministerstvu, kde musela být vyděšení ze Smrtijedů. Nemohla jsem procítit její strach, když nejhorší věc, která se mohla stát, byla její smrt. Ale vyřešili jsme to tím, že mohla mít strach o životy svých přátel.

Z jakých zkušeností si čerpala při stvárňovaní své postavy?
Musela jsem se naučit být víc samostatná. Jsem citlivá a když trávíte čas zoufale hľadajúc někoho schválení, vždy skončíte zranění a cítíte se špatně. To, že jste pod pohledy veřejnosti a vědomí, že jiní lidé vás posuzují, to všechno mě naučilo spoléhat se vždy na to, co si myslím a co dělám.

Představuje pro Tebe jako herečku skutečnost, že si úzce spojována se svou postavou, profesionální výzvu?
Ne až tak velmi. Ale stále si neříkám herečka. Chci hrát více, ale začala jsem v Harrym Potterovi a jsem nesmírně vděčná za všechno, co mi to dalo. Harry Potter mi vlastně otevřel dveře.

Jak se cítíš při sledování předchozích filmů? Ovlivňuje sledování předchozích filmů Tvůj současný výkon?
Upřímně není. Luna nebyla součástí příběhů a nevyskytlo se v nich nic, co by mě donutilo změnit ji tak, aby to bylo vhodné. Vyrostla jsem při jejich sledování ještě dříve, než se natáčela Lenka, takže nemohu posoudit, protože ovlivnily moje podvědomí. Jsem šťastná, že jsou zde ještě čtyři další filmy, které mohu sledovat a užívat si jejich znova jako fanoušek!

Existuje v Relikviích Smrti nějaká konkrétní herecká výzva nebo část příběhu, na kterou se tešíš?
Asi to bude na panství Malfoyů, protože je to pro Lunu celkem děsivý zážitek. A také proto, že Luna ukáže velkou část své nebelvírské stránky (Ano, věřím, že každý má v sobě kus nebelvíra!) A převezme odpovědnost za věci, co nikdy předtím neudělala. Je to pro ni skutečná zkouška a stále si nejsem zcela jistá, jak se s tím vypořádat ...

V potterovkách je mnoho speciálních efektů. Je hraní před zeleným plátnem namáhavé?
Přirozeně je to zvláštní. Máte se připravit na scénu, která následuje. Ale to se dobře nedá, když jste obklopen oslňující zelenou barvou a vedle vás je muž, který mívá tyč s červeným X. Je to svým způsobem nepříjemné. A to je jen jedna z věcí, při kterých musíte úplně zapomenout na všechny kolem sebe. A také nevnímá smích, který slyšíte, když se láskyplně díváte na kovovou tyč. Tehdy se nacházíte ve svém vlastním světě, jako když jste mali sedm let, a myslíte si, že vaše představy jsou realita.

*Jaký další typ umění Tě ovlivňuje jako herečku?
Všechny! Nemůžu se soustředit jen na jednu část umění. Nikdy nevíte, co vás může inspirovat. Chci vidět všechno! Filmy, knihy ... No myslím, že tanec a pohyb jsou mojí vášní.

* Kdyby si mohla zahrát jinou postavu ze světa HP, která by to byla? Proč?
Brumbála! Zbožňuju ho! On je v mnoha věcech zcela jiný než Luna ... Brumbál je odlišný v tom, že má tolik starostí a neustálých bojů, až ho to dělá více lidského. Myslím, že bych si užila, kdybych se měla pokoušet o rovnováhu mezi jeho podivnou nestrannosti a moudrostí. A také miluji jeho pláště!


EVANNA LYNCH dokončuje věty

Kdybych nebyla herečkou ... asi bych byla momentálně ve škole! Ale ne ... chtěla bych být tanečnicí. Nechci skončit s herectví, ale chci se dát na taneční kariéru ... no každý týden své rozhodnutí mením ...

Z mých dosavadních scén největší výzvu představovalo ... Ministerstvo magie. Zelené pozadí a červené X - je těžké procítit malé nesmyslné zakřičení "Stupefy", když nevidíte ani následky!
Mým oblíbeným okamžikem z natáčení Prince bylo ... Valentýn ve Velké síni. Lidé znuděně čekali na scéně, tak Alfi (Dean Thomas) a Afshan (Padma Patilová) vytáhli laptop, učili se "Thriller" z YouTube a pokusili se to naučit i ostatních z obsazení. To jste měli vidět!

Bonie Wright Starší reportáž

24. srpna 2009 v 13:17 | MaRčIčInKa229
Stránka SnitchSeeker.com přinesla všem fanouškům svou, v pořadí již druhou reportáž, o natáčení Prince dvojí krve. Jejich návštěva v Leavesden Studios, kde se soustřeďuje většina natáčení všech filmů, se uskutečnila v lednu 2008 a první reportáž byla zveřejněna v prosinci minulého roku. Dnešní zpráva obsahuje exkluzivní rozhovor s Bonnie Wright.

Bonnie Wright, která ztvárňuje Ronova mladší sestru Ginny už od svých osmi let, si konečně mohla díky novému filmu, Princi dvojí krve, vyzkoušet to, na co se dosud dívala jen z povzdálí kamer a záviděla svým kolegům, kteří stvárňují její starší bratry. Konečně si zahraje famfrpál.
"Je to zábava, ale je to i dost bolestivé, když má do vás něco trefit. Natáčí se velmi vysoko a řeknete si 'Proboha, já jsem opravdu vysoko' a dostanete panický strach ale i tak to je zábava. "

Ginny se podobně jako její bratr, nový brankář, dostane do Harryho týmu. On však brzy zjistí, že k Ginny má mnohem větší vztah, jak by bylo normální. Pro Bonnie byl tento zvláštní scénář opravdu velmi podezřelý a zvažovala, zda bude souhlasit s natáčením této scény. Přiznává:
"Je to o něco pohodlnější s někým, koho znám jako s úplně neznámým člověkem." Pro Bonnie to byl po pěti knížkách malý šok.
"Byl to celkem šokující vztah, protože dosud jsem si nemyslela, že by se partnerství Ginny s Harrym dalo realizovat."

Protože Ginny byla v šestém filmu posunuta více dopředu než v předchozích filmech, musela absolvovat také velkou spolupráci s režisérem Davidem Yates a podrobit se menším zkouškám, aby bylo vše dokonalé. Yates říká:
"První pokusy natočit scény s Ginny i Harrym se nám zdály nedostačující. Bylo na tom hodně práce, chtěli jsme to mít úplně perfektní, zachytit ten kontrast. Ginny je nejmladší ze všech weasleyovských dětí, ale už není jen poslušné děvčátko. Udělali jsme s ní krok vpřed. "Ginny také potvrdila, že při natáčení Prince dvojí krve už Yates hovořil také o postavě Ginny v Relikviích smrti.

Oblíbené záběry Bonnie jsou například velká vánoční bitva při Doupěti, Ginny to však odůvodňuje ne akcí, ale tím, že se těší, když jsou všichni na place.

Ptali jsme se, co ji nejvíce potěšilo na Princi dvojí krve, co v předchozích filmech nebylo.

"Určitě je to vaše kouzelnická hůlka, ta je opravdu skvělá. A dále, vždy jsem chtěla nosit nebelvírský svetr, teď jsem ho dostala. Vždy na ostatních působil opravdu reprezentativně. Líbilo se mi však vše! Takové zážitky bych chtěla prožívat pořád, v každém studiu! To by bylo super! "

Dan bude muset líbat Emmu!

24. srpna 2009 v 11:05 | MaRčIčInKa229
Tato scéna, kdy se Harry a Hermiona budou líbat přijde ve chvíli, kdy se Ron bude snažit zníčit vietál - medailonek a uvidí přeludy (to víte jak to bylo ne? :D jak se vynořovali z toho medailonku.... x)
Je ještě příliš brzy na to, aby tuto scénu Dan potvrdil, protože nahrávat se začne až v únoru, takže to berze s rezervou!!!!